Як намалювати людини в сидячій позі.

Робота над портретом завжди індивідуальна - адже потрібно враховувати особливі риси і характер кожної людини. Однак у класичному портреті використовуються приблизно одні й ті ж пози. Вивчивши принципи їх побудови, ви зможете прискорити процес створення подібної картини і зосередити увагу на опрацюванні індивідуальних рис. Потренуйтеся в зображенні типових поз, намалювавши сидячої людини.
Інструкція
1
Побудуйте фігуру людини за допомогою горизонтальних і вертикальних відрізків. Їх довжина визначить пропорційне співвідношення частин тіла на малюнку. Легкими штрихами обмежте простір, який буде займати об'єкт.
2
Зазвичай при малюванні людини за одиницю виміру приймають довжину голови. Намалюйте вертикальну вісь для верхньої половини тулуба. Відхиліть її верхній кінець вправо приблизно на 15 ° - адже людина на фотографії відкинувся на спинку стільця. Довжина цього відрізка повинна дорівнювати трьом одиницям вимірювання.
3
Від нижнього кінця лінії перпендикулярно вправо проведіть промінь, рівний 2,5 одиницям. Ліва нога сидить людини зігнута в коліні під кутом 90 °. Довжина від коліна така ж - 2,5.
4
На рівні краю сидіння стільця намалюйте коліно правої ноги, закинутий на ліву. Товщина цієї ділянки становить половину одиниці виміру. Довжина до ступні - 2,5. Позначте ступні людини , рівні 1,5 одиницям. Лівий черевик розташований перпендикулярно до ноги, а правий німого опущений вниз.
5
Визначте розмір рук людини . Від рівня плеча відкладіть півтори одиниці - в цій точці буде лікоть лівої руки. Правий лікоть підійміть трохи вище. Намалюйте передпліччя - ліве розташуйте горизонтально. У міру віддалення від ліктя скорочуйте товщину руки. Праве передпліччя намалюйте вертикально і нахиліть у напрямку до тулуба. Довжина цієї частини руки до упертого в неї підборіддя становить 1,5 одиниці.
6
На побудованих осях намалюйте обриси тіла, відповідні конституції конкретного людини . Прорисуйте складки одягу з урахуванням згинів рук і ніг, прийнятої пози.
7
Пропрацюйте риси обличчя людини . Висоту голови розділіть на три рівні частини. На межі першої і другої частин знизу намалюйте губи, на межі другої і третьої - очі. Оскільки людина сидить боком, права частина обличчя майже не видно, враховуйте це при промальовуванні губ і очей.
8
Заповніть малюнок кольором. Незалежно від обраного матеріалу враховуйте особливості висвітлення об'єкта, спочатку зафарбовуйте найбільш світлі ділянки, потім за допомогою зміни відтінку і насиченості позначте півтони. Правильний розбір об'єкта по тіням дозволить вам передати його обсяг.