Як шукати матеріал для випуску новин.

Цікавий новинний теле- або радіосюжет починається з хорошої ідеї. Її пошук може стати справжньою проблемою для початківця журналіста. Йому потрібно навчитися швидко знаходити актуальну і корисну інформацію.
Інструкція
1
Потоваришуйте з прес-службами. В першу чергу вас повинні цікавити інформаційно-аналітичні підрозділи регіональних органів влади та місцевого самоврядування. Їх співробітники розкажуть про важливі міських, районних, обласних подіях і заходах. Вони ж допоможуть взяти інтерв'ю чи коментарі у посадових осіб, які, як правило, самостійно неохоче спілкуються з журналістами. Попросіть, щоб вас включили в розсилку інформаційних матеріалів прес-служби і запрошували на прес-конференції, брифінги та інші заходи для ЗМІ.
2
Слідкуйте за повідомленнями федеральних інформаційних агентств. Щоб заощадити час, підпишіться на інтернет-розсилки. Інформацію про актуальні загальноросійських події використовуйте як базової, доповнюючи її регіональними особливостями. Приміром, дізнавшись про зміни в системі освіти, відвідайте 2-3 міські школи. Запишіть думка директорів і вчителів з приводу грядущих перетворень та проиллюстрируйте коментарі кадрами зі шкільного життя.
3
Частіше заглядайте в календар. Крім державних і традиційних народних свят там можна знайти багато ювілейних і пам'ятних дат, гідних уваги. Доброю темою для новинного сюжету буде ювілей якого-небудь історичної події. Розповідаючи, наприклад, про 70-річчя битви під Москвою, зробіть акцент на участі в ній земляків, запишіть інтерв'ю з ветераном. Зверніть увагу на професійні свята. Використовуйте їх як привід, щоб розповісти про економічну ситуацію в регіоні.
4
Цікавтеся спортивної та культурної життям міста. На початку тижня телефонуйте в театри, спортивні школи та секції, дозвільні центри та інші подібні установи. Дізнавайтеся про всі майбутні заходи: змаганнях, конкурсах, прем'єрах. Вони виручать вас у випадку «інформаційного голоду». Коли політично і соціально значущих подій не відбувається, розкажіть глядачам і слухачам про звичайну міського життя.
5
Використовуйте сезонні теми. Вони виникають щороку і зберігають актуальність протягом певного часу. Серед найбільш «гарячих» сезонних новин присутні наступні: профілактика грипу та застудних захворювань, підготовка до опалювального сезону, початок і закінчення навчального року, ожеледь і снігові замети на дорогах, ремонт транспортних магістралей і т.д.
6
Спілкуйтеся з потенційними джерелами інформації. Ними можуть стати і сусіди, і друзі, і родичі, і колеги, і випадкові попутники в транспорті. Розкажуть про плинною даху - ви зробите сюжет про роботу керуючих компаній міста. Похвалять дільничного терапевта - підготуйте новина про перспективи безкоштовної медицини. Будьте уважним слухачем, тоді новини самі знайдуть вас.