Як зробити родовід. Як зробити генеалогічне дерево.

Часто школярам дають домашнє завдання - скласти своє генеалогічне древо і красиво його оформити. А часом і дорослі без чийогось примусу вирішують зберегти родинний архів фотографій і зробити на пам'ять для нащадків красиву родовід . У кожному разі, які б причини не спонукали вас на цей трудомісткий, але цікавий процес, є кілька способів, за допомогою яких ви зможете прикрасити свій будинок родовим деревом в рамці.
Інструкція
1
Виберіть фотографії ваших рідних для складання родоводу. Якщо не шкода оригіналів, можете вирізати особи родичів прямо зі знімків. Однак багато хто воліє зробити на принтері копії, або відсканувати фото і роздрукувати. В процесі відбору знімків ви зрозумієте, де саме у вашій родоводу білі плями, тобто кого із пращурів ви не знаєте в обличчя, чийого зображення не збереглося. Втім, є привід зв'язатися з родичами і поцікавитися у них, не зберігають вони фото двоюрідної прабабусі.
2
Визначтеся, яким чином ви будете зображати древо вашої родоводу. Якщо є навички в малюванні, можна намалювати на ватмані дерево власноруч. Якщо ні - в інтернеті досить шаблонів подібних дерев, а також програм, що дозволяють створити родовід на комп'ютері і потім роздрукувати.
3
Коли дерево готове, почніть наповнювати його іменами і фотографіями вашого роду. Знизу, у крони, повинні розташуватися дані самих найстаріших ваших родичів, про яких ви знаєте. Інформація може бути неповною, наприклад, без фото, чи по батькові, але бажано вписувати все, що ви знаєте, щоб зберегти історію для ваших нащадків. Стандартне оформлення виглядає так: фото в овалі (або порожній овал), під ним прямокутник з написом: прізвище-ім'я-по батькові людини, дати народження і смерті, якщо вона вже наступила. Іноді в родоводі пишеться рід занять, наприклад: Афанасій Петров, тесля.
Корисна порада
- Розробіть власну систему колірних ліній, що з'єднують знімки, щоб навіть сторонньому було зрозуміло, хто кому доводиться у вашій родоводу. Наприклад, лінію від батьків до дітей ведіть зеленим кольором, від сестер і братів - червоним, від дядьком і тіток - синім, і так далі.