Як обшивати цегляні стіни. Як зробити красивою цегляну стіну.

Ви побудували новий цегляний будинок. Сучасне виробництво дозволяє робити цеглу такого якість, що його цілком можна використовувати для остаточної обробки, особливо для зовнішніх стін. Дизайнери радять не закривати цегляну кладку навіть усередині приміщення, використовуючи необроблену стіну в якості декору, адже цегла гарний сам по собі. Але якщо стіни складені з матеріалу, що має явні дефекти - Перепал, тріщини, шорстку поверхню і обламані краю, то цегляні стіни потрібно обшити.
Інструкція
1
В якості оздоблювальних матеріалів для обшивки цегляних стін використовуються такі, як вагонка (дерев'яна, пластикова), сайдинг (пластиковий або металевий), блок-хаус, гіпсокартон (звичайний або з підвищеною вологостійкістю), керамічна плитка. Вибір залежить від того, в якому приміщенні знаходиться обшивається стіна, від бажаного естетичного ефекту і цени.Наілучшій результат по співвідношенню «ціна-якість» може бути отриманий, якщо для зовнішньої обробки стін ви віддасте перевагу сайдинг. Для внутрішньої обробки кухні та ванної - пластикові панелі, а для решти кімнат - гіпсокартон.
2
Зовнішня обробка цегляних стін сайдінгомУберіте з фасаду всі деталі - лиштви, відливи з вікон, опанелку - з дверей. Проведіть монтаж каркаса, на який буде кріпитися сайдинг. Каркас краще виконати з оцинкованого заліза. Це вам обійдеться дорожче, ніж з дерева, але, враховуючи властивість цегли вбирати вологу, оцинковка прослужить набагато довше. За допомогою електричної дрилі просвердлите в стіні отвори і встановіть в них пластмасові дюбелі. Саморізами прикріпіть до них обрешітку. Крок установки (відстані між отворами) визначається заводом - виробником сайдинга. Монтаж панелей почніть знизу, від цоколя, попередньо встановивши на стіну стартовий профіль. До нього прикріпіть першу облицювальну панель. Робити це потрібно за допомогою замка, а потім саморізами до каркаса. При цьому лист в місцях кріплення не впритул до обрешітки, залишаючи зазор між листом і голівкою самореза близько 1мм. Таким способом, лист за листом, кріпите панелі до фінішної рейки, яка завершує монтаж. Для обшивки навколо дверних і віконних прорізів використовуйте J-подібний профіль, який закріпіть по периметру, а вже до нього - сайдинг.
3
Внутрішнє оздоблення цегляних стін пластиковими панелями і гіпсокартоном Для кріплення панелей і листів гіпсокартону в приміщенні також використовуйте обрешітку, але вже з дерев'яних брусків. Відстань між брусками повинно бути 40-60 см. За допомогою рівня вирівняйте стіни нашивкою на них дерев'яних брусків, розміром 25х40 мм. У місцях стиків листів гіпсокартону використовуйте рейки шириною не менше 80 мм. Кріплення панелей на обрешітку починайте від кута. Кріпите їх за допомогою степлера, цвяхів або саморезов. Наступну панель ставте в паз вже закріпленої.
4
Листи гіпсокартону кріпите до обрешітки саморізами. При цьому дотримуйте кілька правил: - Зазор між монтуються листами повинен бути не менше 5 мм. Такий же зазор залиште між листами і стелею, кутом, підлогою. Всі ці зазори закрийте потім шпаклівкою. - Саморізи закручуйте так, щоб капелюшок їх була трохи притоплена по відношенню до поверхні листа, сам же картон повинен залишатися целим.- Після кріплення листів головки саморізів покрийте лаком, щоб надалі, після наклейки шпалер, на них не з'являлися іржаві плями від саморізів.
Зверніть увагу
Листи сайдингу змінюють розміри залежно від температури навколишнього повітря. Тому їх кріплення до зовнішніх стін виконується так, щоб забезпечити вільне переміщення в місцях його кріплення.