Як перевести погонні метри в тонни. метри і тонни.

Якщо необхідно порівняти або просто виміряти тільки один параметр матеріалу - його довжину, то застосовують умовну одиницю, звану «погонних метрів. Від метра звичайного вона нічим не відрізняється, точно так же включає в себе сто сантиметрів, а використовується в основному для того, щоб підкреслити, що всі інші пара метри (ширина, вага, матеріал виготовлення, форма і т .д.) при вимірах ігноруються. Однак іноді все ж виникає необхідність відновити значення та інших параметрів (наприклад, вага), знаючи лише довжину в погонних метрах.
Інструкція
1
Якщо вам відома вага одного погонного метра вироби (наприклад, труби, арматури, дошки, тканини і т.д.), то перевести вихідну величину в тонни буде достатньо просто. При необхідності можна просто зважити його самостійно. Не обов'язково робити це саме з виробом метрової довжини - якщо є можливість, то достатньо визначити вагу, наприклад, 20 погонних сантиметрів, а потім помножити його на п'ять. Або навпаки, знаючи вагу многометрового вироби, розділіть його на кількість цих метрів. Отримавши значення для одного погонного метра, помножте його на потрібну вам кількість.
2
Вага багатьох виробів можна визначити по їх маркуванню - наприклад, це відноситься до металопрокату. Таке маркування наноситься на самі вироби або заноситься в супроводжуючі їх документи і повинна відповідати встановленим державним стандартам. Знаючи її, можна за відповідними таблицями з'ясувати вага кожного погонного метра і помножити його на потрібне вам число. Наприклад, номери, присвоєні різним виробам металопрокату, і відповідні їм вагові пара метри можна знайти в таблиці, розміщеній на цій сторінці: http://unixmet.narod.ru/weight.htm.
3
Якщо вага одного метра невідомий, але є відомості про матеріал, з якого виготовлено цікавить вас виріб, а також його розміри, то почніть з визначення об'єму, займаного кожним погонних метрів. Залежно від форми вироби для цього треба застосовувати різні формули. Наприклад, перетин металевого бруса має форму прямокутника, тому для визначення обсягу помножте його ширину на висоту, а довжина при будь-якій формі приймається рівною одному метру.
4
Для з'ясування обсягу металевої труби треба знати її зовнішній і внутрішній діа метри - помножте число Пі на різницю зведених в квадрат більшого і меншого радіусів, а отримане значення помножте на довжину в один метр. Отримавши значення обсягу, помножте його на питому вагу матеріалу - його можна знайти у відповідних довідниках. Так ви розрахуєте вага кожного погонного метра і отримаєте ті ж вихідні дані, що описані в попередньому кроці. Залишиться просто помножити отримане значення на кількість метрів.