Як вибрати касовий апарат.

У більшості випадків при оплаті куплених товарів, робіт або послуг продавець зобов'язаний видавати покупцеві касовий чек. Винятками є лише ті ситуації, коли підприємець здійснює деякі види діяльності, які не потребують за законом використання контрольно-касової машини (продаж газет і журналів, торгівля з відкритих прилавків і т.д.). Як правильно вибрати касовий апарат для роботи?
Інструкція
1
Обов'язково переконайтеся, що обираний вами апарат включений до державного реєстру і забезпечений захищеної контрольною стрічкою. Покажчиком на присутність стрічки служить буква «К» в найменуванні касового апарат а.
2
Для роботи у великих магазинах зі значним потоком клієнтів знадобиться так звана активна системна контрольно-касова машина або фіскальний реєстратор. Такі пристрої має широкий діапазон операцій; часто вони можуть працювати тільки в зв'язці з комп'ютером.
3
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні невеликої торговою точкою, вибирайте автономну або пасивну контрольно-касову машину. Вони доступніше за ціною, мають істотно менші габарити і гранично прості в застосуванні.
4
Існують окремі ситуації, які визначають цілеспрямований вибір конкретного типу апарат а. Наприклад, якщо ви здійснюєте кур'єрську доставку кореспонденції або маєте інтернет-магазин з доставкою товарів по місту, придбайте невеликий портативний апарат . Найпопулярніші автономні моделі важать не більше 1 кг, але до недоліків їх можна віднести жорстку клавіатуру і неможливість анулювати пробитий помилково чек.
5
При виборі касового апарат а враховуйте місце, де він буде використовуватися. Розміри машини повинні відповідати розмірам робочого місця касира за вагою та габаритами. Якщо торгова точка може мати проблеми з підключенням до електричної мережі або можливі перепади напруги, бажано вибрати автономне пристрій, що має вбудований блок живлення. Для роз'їзний торгівлі з автомобілів можна підібрати касовий апарат , який живиться від автомобільного акумулятора.
6
Зверніть увагу, чи дозволяє сподобався вам апарат підключати периферійні пристрої. Можливість підключення до контрольно-касовій машині сканера штрих-кодів, електронних ваг і пристрої для зчитування електронних карт дозволяє скоротити час обслуговування покупців і зробити роботу торгового підприємства більш комфортною. Такі опції знадобляться для обслуговування великого потоку клієнтів.