Як виростити кунжут.

Кунжут - трав'яниста однорічна рослина, що відноситься до сімейства сезамовими. У дикому вигляді воно зустрічається в тропічних районах Африки. Для одержання насіння і масла, що використовуються в кулінарії, кунжут вирощують в тропічних та субтропічних областях Африки, Азії та Америки.
Вам знадобиться
  • - насіння кунжуту;
  • - мелений вапняк;
  • - пісок;
  • - перегній.
Інструкція
1
Як все однорічні рослини, кунжут розмножується насінням. Для цієї культури буде потрібно добре освітлену ділянку пухкої легкої грунту з реакцією ближче до нейтральної. Землю під посів краще підготувати восени. Перекопайте обрану ділянку землі, вносячи при перекопуванні перегній, який слід закладати в грунт на глибину близько 15 сантиметрів.
2
Якщо грунт на обраному для посадки кунжуту місці кисла, внесіть в землю мелений вапняк. Кількість речовини, який буде потрібно для вапнування ґрунтів, залежить від її типу. Для піщаного грунту вам буде потрібно 250 грам вапняку, на квадратний метр суглинку потрібно внести 500 грам меленої крейди або вапняку. В важку грунт для поліпшення її структури доведеться крім вапняку додати пісок.
3
Сіють кунжут навесні, коли зникне небезпека заморозків. Перед посівом ще раз перекопайте підготовлену ділянку землі, полийте його і розрівняйте грунт граблями.
4
На відстані 45 сантиметрів один від одного зробіть в грунті борозенки і закладіть в них насіння на глибину 2-3 сантиметри. Температура повітря для проростання кунжуту повинна становити не менше 16 градусів. Якщо ж температура опуститься до 1-2 градусів, рослини можуть загинути. При найменшій можливості похолодання прикрийте посіви поліетиленовою плівкою.
5
Після того як кунжут проросте, прорідити сходи так, щоб між рослинами в ряду залишився проміжок в 6-8 сантиметрів. При проріджуванні видаляйте слабкі рослини.
6
Поливайте посадки в міру висихання землі, рихлите грунт між рядами і видаляйте бур'яни. Для нормального росту цій рослині потрібна температура повітря не нижче 25 градусів, при таких умовах через 1,5 місяця після посіву кунжут зацвіте.
7
Насіння кунжуту дозрівають через 3 місяці після посіву, у деяких сортів цей період ще більше. Прибирати урожай починають після того, як насіннєві коробочки рослини побуреют. При загрозі заморозків укрийте рослини плівкою. Для цього доведеться використовувати пластикові або дротові дуги великого діаметру, оскільки без них захистити рослини висотою від одного до 1,5 метрів буде непросто.