Як накреслити приміщення.

Нерідко для побутових або виробничих потреб потрібно накреслити план приміщення. Така схема може знадобитися при проведенні перестановки в квартирі, для раціонального розміщення робочих місць в офісі або при складанні плану евакуації в разі пожежі чи іншого стихійного лиха. Для креслення такого зображення немає необхідності опановувати складними комп'ютерними програмами, зробити це можна з використанням простих інструментів.
Вам знадобиться
  • - вимірювальна рулетка;
  • - міліметровий папір;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - фломастери або туш.
Інструкція
1
Зніміть розміри приміщення чи іншої споруди, схему якого вам належить накреслити. Для цього вам знадобиться вимірювальна рулетка і допомогу напарника. Виміряйте послідовно довжину і ширину всіх приміщень (кімнат і т.д.). Не забудьте визначити відстань від стін до віконних і дверних прорізів, а також до місць розміщення стаціонарних об'єктів (виступів, ніш, батарей опалення, труб, повітроводів). Результати вимірювань занесіть в спеціальну таблицю, перевівши значення в метри.
2
Приготуйте аркуш відповідних розмірів. Зручно зображати схему приміщення на міліметровому папері. Якщо вам належить створити поверховий план будівлі або дворівневої квартири, вам знадобиться, можливо, кілька аркушів.
3
Оберіть масштаб схеми. Керуйтеся при цьому загальною довжиною і шириною приміщення і розмірами наявного у вас листа. Звичайну стандартну квартиру можна зобразити у масштабі 1: 50 (при цьому в одному сантиметрі на схемі буде вміщатися 50 см). Ви також можете вибрати масштаб 1:25 або 1: 100, все залежить від вашої конкретної ситуації. Обраний масштаб обов'язково вкажіть в описі до схеми.
4
Почніть викреслювати план приміщення з одного з кутів, трохи відступивши від краю аркуша. Якщо на схемі доведеться зображати зовнішні елементи будови, наприклад, лоджію або балкон, врахуйте це при розміщенні малюнка. Послідовно Вичертите контури приміщення, враховуючи при цьому обраний масштаб. Використовуйте для цього простий олівець і ластик, щоб при бажанні можна було виправити недоліки по ходу роботи.
5
Якщо схема буде відображати кілька суміжних приміщень, нанесіть їх по черзі. Залишайте без штрихування місця, де будуть зображені віконні та дверні прорізи. Відзначте на плані, в яку сторону відкриваються двері. Зобразіть, де розташовуються сходові отвори, люки, електричні розетки і вимикачі.
6
Після креслення плану повністю перевірте його на наявність помилок або неточностей. Переконавшись, що план виконано бездоганно, оформіть його остаточно, вималювати контури тушшю або фломастерами.