Як зняти шпаклівку.

Вирішивши зробити своїми руками ремонт у квартирі, будьте готові до того, що вам доведеться позбавлятися від старої фарби, побілки і шпаклівки на стінах і стелі. Процедура звільнення поверхонь від старої шпаклівки найбільш складна, особливо, якщо вона покладена якісно і надійно. Однак, якщо ви вирішили надати приміщенню оновлений вигляд, доведеться засукати рукава.
Вам знадобиться
  • - старі газети;
  • - драбина;
  • - шпатель;
  • - молоток;
  • - наждачний папір;
  • - пульверизатор;
  • - ганчірки;
  • - вода .
Інструкція
1
Огляньте поверхню стелі або стін, які потрібно звільнити від старої шпаклівки. З'ясуйте, наносилася вона давно або порівняно недавно. Постарайтеся визначити, чи є кілька шарів захисного покриття або тільки одне. Від цього залежатиме набір необхідних інструментів і тривалість робіт.
2
Підготуйте робоче місце. Оскільки видалення шпаклівки - процес досить брудний, застеліть підлогу старими газетами або рулонами непотрібних шпалер. Подбайте про спецодяг (фартусі або халаті). Руки захистіть нитяними рукавичками. Знадобляться також окуляри для захисту очей від попадання в них частинок пилу.
3
Приготуйте розчин для обробки поверхні. Всипте у відро з теплою водою картопляний крохмаль (одну-дві столові ложки на літр води). Ретельно розмішайте склад. Отриманий розчин залийте в пульверизатор. Якщо ж вам належить видаляти кілька шарів шпаклівки, розчином змочуйте ганчірки або широку кисть.
4
За допомогою пульверизатора або мокрої ганчірки змочіть поверхню зі старою шпаклівкою. Змочуйте шпаклівку до тих пір, поки вона не стане досить рихлим і податливою. Після обробки поверхні розчином почекайте приблизно 15-20 хвилин, щоб рідина проникла в пори.
5
Тепер за допомогою жорсткого металевого шпателя почніть знімати шпаклівку з поверхні стіни або стелі. Послідовно обробіть всю поверхню. Для зручності роботи умовно розбийте оброблювану площу на квадрати; після обробки одного з них переходьте до наступного. Для зняття шарів шпаклівки з високих і важкодоступних місць використовуйте драбину.
6
Після видалення шарів шпаклівки обробіть додатково шви між плитами і перекриттями. Для цього вам, ймовірно, знадобиться стамеска (або зубило) і молоток. Найбільш потужні шари шпаклівки відокремте ударами молотка по зубилу.
7
Видаливши основні шари шпаклівки, обробіть поверхні наждачним папером, знявши залишки матеріалу. Потім остаточно промийте стіни і стеля ганчіркою з теплою водою.