Як розрахувати рейкова стеля.

Рейковий стеля просто монтувати і в експлуатації він невибагливий. Точний розрахунок рейкових стель допоможе уникнути додаткових витрат на покупку необхідного матеріалу або клопоту з пошуку відсутніх елементів і призупинення ремонтних робіт, яке нікому не потрібне.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - калькулятор;
  • - олівець;
  • - папір.
Інструкція
1
Проведіть завмер периметра стелі. Для цього виміряйте його ширину, потім довжину, після чого складіть їх. Отриману цифру помножте на 2. Наприклад, ширина стелі - 4,6 метра, а довжина - 2,7 метра: (4,6 + 2,7) х 2 = 14,6 метрів. Ця цифра буде потрібно для обчислення необхідної довжини профільного каркаса.
2
Обчисліть загальну площу стелі. Для цього його довжину помножте на ширину. 4,6 х 2,7 = 12,42 кв.м.
3
Стандартний розмір відкритої рейки - 3 метра в довжину на 10 сантиметрів завширшки. Обчисліть площа однієї рейки. Для цього довжину рейки помножте на її ширину: 3 х 0,10 = 0,3 кв.м.
4
Тепер, володіючи цими даними, обчисліть, скільки рейок з площею 0,3 кв.м. вам буде потрібно для обробки стелі площею 12,42 кв.м. Для цього 12,42: 0,3 = 41,40 рейок.
5
Врахуйте, що отримана цифра є абсолютним мінімумом. Тобто для того, щоб встановити рейкова стеля в даній кімнаті, вам вистачить 41,4 рейки за умови, що відходів не буде взагалі. На практиці таке буває вкрай рідко, адже ліпити стеля з шматочків ніхто не хоче - це і складно, і просто негарно виглядає. Тому до отриманої суми має сенс додати близько 5-8 рейок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9OJ9FFNlzhU
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте не відкриті, а закриті рейки, то слід проводити розрахунок площі за вирахуванням ширини рейки, яка піде на з'єднання. Не можна залишати без уваги і спосіб їх кріплення. В одних випадках рейки встановлюють стик в стик, а в інших між рейками залишають зазор від декількох міліметрів до декількох сантиметрів і більше. Враховуйте такі нюанси у своїх обчисленнях.
Корисна порада
Для того щоб уникнути отримання великої кількості шматочків рейок, зверніться в магазин, де вам продадуть рейки потрібної довжини (наприклад, по 2,7 метра). Ця послуга надається деякими магазинами.