Як обробити будинок з каменю. Як облицювати цоколь будинку.

Цоколь будинку краще всього обробляти довговічними облицювальними матеріалами. Це дозволить уникнути необхідності його ремонту щороку, а також захистить будинок від небажаних протікань. Оздоблення цоколя каменем найбільш красива і довговічна.
Вам знадобиться
  • - опалубка;
  • - бетонний розчин;
  • - облицювальний камінь;
  • - шпатель;
  • - будівельна розшивання;
  • - щітка;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Виставте камені, приготовлені заздалегідь, їх плоскою стороною до опалубки якомога ближче один до одного, якщо хочете мінімальну величину швів, і подалі один від одного, якщо хочете, щоб шви були широкі. Для кращого прилягання каменів до опалубки зафіксуйте їх невеликою кількістю цементного розчину.
2
На висоту виставлених каменів акуратно залийте в підготовлену і закріплену опалубку з камінням цементний розчин, який не повинен бути надто рідким. Рідкий розчин буде набагато довше застигати, і є ймовірність, що камені ляжуть нерівно, провалившись в нього.
3
Через 2-3 години, коли бетонний розчин схопиться, можна приступати до установки наступного ряду з каменів і бетонного розчину, де процедура повторюється. Таким чином, за день можна підняти цоколь, одночасно облицювавши його каменем, приблизно на 50-60 см.
4
Через 2-3 дні після заливки цоколя опалубку можна зняти.
5
Акуратно знявши опалубку, очистіть камінь від зайвого затерплу бетону. Після цього приготуйте цементний розчин і закладіть за допомогою шпателя шви між камінням.
6
Зачекавши 3-4 години, розшийте ці шви щіткою і очистіть лицьову поверхню облицювального каменю від потрапив на неї розчину.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили обробити цоколь будинку натуральним каменем, то опалубку краще перетримати, ніж зняти занадто рано. Справа в тому, що натуральний камінь досить важкий, значно важче штучного, і в разі передчасного зняття опалубки під власною вагою він може відвалитися.
Корисна порада
Для обробки цоколя підійдуть як декоративні, дорогі камені, так і звичайнісінькі, які можна зібрати вздовж річок і озер самостійно. Завдяки їх неправильним округлим формам оздоблення виходить вельми приваблива. Також добре для обробки цоколя використовувати доломітовий камінь.