Як накреслити рівнобедрений трикутник.

Накреслити на папері основні геометричні фігури - такі, як прямокутник, окружність, ромб або, в даному випадку, рівнобедрений трикутник, буде нескладно за допомогою циркуля і лінійки. Вміти здійснювати таке побудова повинен кожен школяр середніх класів.
Вам знадобиться
  • -карандаш;
  • -ціркуль;
  • -лінійка;
Інструкція
1
Накресліть на аркуші паперу відрізок за допомогою олівця і лінійки. Позначте кінці відрізка точками А і В. Цей відрізок буде підставою вашого рівнобедреного трикутник а. Накресліть його посередині листа або трохи нижче середини - так, щоб сам майбутній трикутник помістився на аркуші. Не робіть відрізок занадто довгим, особливо у всю ширину аркуша - так у вас не помістяться деталі побудови. Візьміть розмір відрізка АВ приблизно в чверть ширини листа паперу.
2
Встановіть ніжку цікруля в точку А і проведіть окружність. Радіус цієї окружності можете взяти довільним, але він повинен становити не менше половини довжини відрізка АВ. Зручно буде взяти радіус кола дещо більше відрізка АВ, щоб трикутник гарантовано вийшов гострокутним. Зберігаючи той же радіус, накресліть коло з центром в точці В. Ці окружності повинні перетинатися в двох точках, відмітьте ці точки як С і D. Якщо радіус кіл вами був обраний недостатній, дві окружності перетнуться. В цьому випадку, збільште радіус, як сказано вище в цьому пункті.
3
За допомогою лінійки з'єднайте відрізками точки А і С, а також точки В і С. З трьох накреслених відрізків у вас вийшов трикутник АВС, який є рівнобедреним, так як його боку ВР і АС дорівнюють один одному. Довести це неважко - покладемо, що радіус кіл з центрами в точках А і В дорівнював R. У цьому випадку відстань АС = R, так як C лежить на окружності радіуса R з ценнтре в точці А. Також і НД = R, так як C лежить на окружності радіуса R з ценнтре в точці В. Таким чином, НД = АС = R, то є дві сторони трикутник а дорівнюють один одному, що й потрібно було довести.
Зверніть увагу
Не беріть в якості радіуса окружностей сам відрізок АВ. В цьому випадку трикутник бдет рівнобічним. Формально він теж є рівнобедреним, але при вирішенні на ньому більш складних планіметричних задач рівність його сторін вам завадить.