Як порахувати ухил покрівлі. Як расчістать ліс на дах.

Розрахунок ухилу покрівлі - важливий етап будівельних робіт. Від ухилу покрівлі залежать не тільки конструкційні особливості даху, але і використовуваний для її спорудження покрівельний матеріал.
Інструкція
1
При розрахунку кута нахилу покрівлі враховуйте кліматичні умови регіону, в якому здійснюється будівництво. Чим тепліше і сухіше на вулиці, тим більш пологою може бути возводимая покрівля. Чим крутіше кут нахилу, тим менше на даху буде накопичуватися снігу, а значить, снігове навантаження зводиться до мінімуму. Разом з тим, зі збільшенням кута нахилу покрівлі збільшується тиск вітру на дах, тому зводити таку конструкцію в місцевості з постійними сильними вітрами не рекомендується. Кут нахилу покрівлі може коливатися від 10 до 60 градусів.
2
Зверніть увагу на те, що зі збільшенням кута нахилу покрівлі зростає вартість покрівлі. Наприклад, при зведенні покрівлі з кутом нахилу в 60 градусів її вартість в два рази перевищує вартість плоскою покрівлі, якщо ж кут нахилу даху 450, то вартість такої покрівлі в півтора рази більше вартості плоского даху.
3
Розрахуйте кут ската покрівлі як відношення між висотою коника покрівлі і половиною закладення.
4
Пам'ятайте: ухил в розжолобку повинен бути не менше 1%. Якщо ухил покрівлі менше 10% і ця дах виконаний з рулонних бітумно-полімерних або бітумних матеріалів, для захисту верхнього шару обов'язково постеліть захисний шар з гравію або кам'яної крихти. При цьому, товщина захисного шару з гравію повинна складати 10-15 мм, а кам'яної крихти - від 3 до 5 мм. Якщо покрівля зводиться з хвилястих азбестових листів або металочерепиці або металевого профнастилу, то обов'язково повинна бути виконана герметизація стиків між настилами.
5
При розрахунку кута нахилу покрівлі врахуйте той факт, що від отриманої вами розрахункової величини, крім усього іншого, залежатиме спосіб відведення талих і дощових вод. Водовідвід може бути неорганізованим (зовнішнім) і організованим (внутрішнім і зовнішнім).
Зверніть увагу
Перевіряйте всі виміри і розрахунки, адже від них залежить кількість необхідного матеріалу і якість монтажу.
Корисна порада
Рекомендується робити кут нахилу двосхилим покрівлі 20-45 градусів, односхилої - 20-30 градусів. При цьому напуск покрівельного матеріалу над стінами будівлі повинен становити від 0,3 до 0,45 метрів.