Як загартувати тіло.

Загартовування - це система процедур, спрямована на підвищення опірності організму несприятливого впливу зовнішнього середовища. Воно виробляє імунітет, поліпшує терморегуляцію і зміцнює дух. Це тренування захисних сил, їх підготовка до своєчасної мобілізації при необхідності в критичних умовах. Загартовування організму необхідно проводити щодня, без тривалих перерв і незалежно від погодних умов.
Інструкція
1
Для початку переконайте себе в тому, що загартовування вам необхідно. Зрозумійте, що холод зовсім не ворог, а самий справжній друг, який допоможе підвищити стійкість вашого організму і зробить міцним здоров'я. Постарайтеся змінити свої сформовані уявлення про холод, це забезпечить вам психологічний настрій.
2
Привчайте себе до загартовування в літній період. Почніть з обтирання, оскільки воно сприяє підготовці організму до інших водних процедур. Змочіть рушник у холодній воді, злегка відіжміть і обітріть їм все тіло . Тривалість процедури повинна бути не менше п'яти-семи хвилин. Потім необхідно ретельно розтерти тіло сухим рушником до почервоніння. Через пару днів приступайте до обливання тіла водою. Обливайте себе з таким розрахунком, щоб вода рівномірно потрапляла на все тіло . При перших обливаннях температура води повинна бути -35 ° С, потім поступово знижуйте її до -12 ° С. Проводьте обливання в ранкові години після зарядки. Приймайте холодний душ, тоді вплив води на ваш організм буде не тільки температурним, але і механічним.
3
Дуже популярним і доступним способом є загартовування повітрям. Почніть загартовуватися будинку в добре провітреній кімнаті, а через сім-десять переходите на вулицю. Температура повітря повинна бути не нижче -25 градусів за Цельсієм, а час загартовування не більше двадцяти хвилин. Поступово збільшуйте час кожної процедури на дві-три хвилини, поки воно не досягне двох годин. Через місяць ви обов'язково відчуєте дію загартовування повітрям на організм: ендокринна і нервова системи прийдуть в тонус, поліпшиться робота серця і дихальних органів, ви відчуєте свіжість, бадьорість і ясність думок. Обов'язковою умовою правильного загартовування є послідовне збільшення часу процедури.
4
Ультрафіолетові промені благотворно діють на організм, підвищують тонус центральної нервової системи, активізують діяльність залоз внутрішньої секреції, покращують бар'єрну функцію шкіри, обмін речовин і склад крові, сприяю утворенню вітаміну D. Всі ці фактори роблять позитивний виляння на настрій людини і його працездатність, а також є відмінним гартуючим засобом у боротьбі з простудними захворюваннями і інфекціями. Не зловживайте перебуванням на сонці, оскільки це веде до придушення імунітету та зниження опірності організму. Почніть засмагати по п'ять-десять хвилин, збільшуючи максимальну тривалість сонячних ванн до двох годин. Приймайте вітамінний чай із звіробою і борщівника. У цих рослинах містяться особливі речовини - фотосенсибілізатори, що підвищують чутливість шкіри до сонячних променів.