Як загатити ставок.

Ставок на дачній ділянці може стати не тільки прикрасою території заміського будинку, але і бажаним місцем відпочинку. Будівництво ставка - непроста справа, зате отриманий результат перевершить очікування.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - пісок;
  • - плівка;
  • - насос;
  • - рослини.
Інструкція
1
Визначте місце розташування майбутнього ставка, а також його основні параметри (глибину, ширину і довжину).
2
Вирийте для водойми котлован. Частина викопаної землі використовуйте для додання водоймі бажаної форми.
3
Зміцніть берегову, плавальну і глибоку зони. Потім видаліть з котловану всі камені і корінці.
4
На дно ями постеліть товсту плівку, а зверху покрийте її десятисантиметровим шаром піску (пісок запобіжить пошкодження поліетилену).
5
На пісок викладіть міцний, неподдающейся ерозії матеріал, наприклад, камені.
6
Від викопаного котловану прорийте неглибоку траншею, яка б пов'язала ставок з плинною біля дачної ділянки рікою.
7
Перш ніж запустити воду з річки в ставок, встановіть в траншеї насос з фільтром, який не тільки буде очищати подавану воду, але і регулювати її подачу. Насос з фільтром повинні бути особливим, тобто призначеним для ставка: придбати такий пристрій можна в спеціалізованому магазині.
8
Біля побудованого водойми насадите декоративні рослини: це дозволить створити справжній райський куточок, де можна буде насолоджуватися природою і по-справжньому розслабитися. Як декор можете використовувати низькорослі квіти і невеликі дерева (туї, верби, горобини та інші).
9
В такому водоймі можна навіть розводити риб (не забувайте їх підгодовувати).
Зверніть увагу
Встановлюйте якісний, надійний насос: слабкий насос не витримає високого тиску річкової води, через що можуть виникнути серйозні наслідки - затоплення дачної ділянки!
Корисна порада
При запруденіі ставу враховуйте кліматичні особливості регіону, в якому живете. Якщо знехтувати цим, в першу ж зиму побудований ставок дасть тріщину і створить чимало проблем.