Як скласти бізнес-план. Як пробитися в шоу бізнес.

Бізнес-план складається або для внутрішнього використання, або для зовнішнього. Скласти бізнес-план необхідно підприємцям, які відкривають свою справу, щоб зрозуміти, коли відбудеться повернення вкладених коштів. Написати бізнес-план необхідно і тим підприємцям, які розвивають свою справу, плануючи випуск нових товарів або надання інших послуг, або змінюють профіль діяльності підприємства.

У випадку, коли бізнес-план складається для внутрішнього використання, основний акцент робиться на фінансовий розділ, оскільки важливо зрозуміти, наскільки вигідно буде вносити нові проекти в уже існуючий бізнес. Інша справа, коли скласти бізнес-план необхідно для зовнішнього використання, щоб правильно презентувати своє підприємство. Такий бізнес-план повинен бути зрозумілий читаючому, мати схеми, графіки та плани, а також діаграми, малюнки та фотографії. Особлива увага приділяється фінансовому розділу, він повинен бути достатньо зрозумілим і переконливим для читає, необхідно продумати можливі питання і дати на них відповіді в бізнес-плане.Ето підтвердить серйозність ваших намірів, а також буде наочним керівництвом ваших подальших дій. Можна скористатися одним з варіантів:

  • самостійно скласти бізнес-план;
  • вдатися до допомоги консультанта і разом з ним розробити бізнес-план;
  • повністю довірити розробку бізнес-плану зовнішньому консультанту.

На сьогоднішній день наявність всілякої літератури та інформації в мережі Інтернет надає можливість скласти бізнес-план самому. Однак, часові витрати і ймовірність допустити помилку при розрахунках великі. Головною особливістю тут виступає те, що ви самостійно розробили бізнес-план, а значить, вивчили діяльність досконально.Самий оптимальний варіант, на наш погляд, це самостійне складання бізнес-плану із залученням зовнішнього консультанта з консалтингової компанії або внутрішнього - економіста фінансового відділу вашої компанії . Такий варіант хороший тим, що ви досить вивчіть проект, а й імовірність допущення помилки буде мала. Інша справа, коли необхідно підготувати бізнес-план в стислі терміни, а часу самостійно його розробити не вистачає. В такому випадку краще запросити зовнішнього експерта консалтингової компанії, у якого є досвід складання бізнес-плану в різних областях економіки. На сьогоднішній день існує чимала кількість фірм, що надають консалтингові послуги, вам залишається вибрати ту компанію, яка максимально відповідатиме вашим условіям.Составленіе бізнес-плану процес досить трудомісткий, тому не прагнете знайти консультанта за невеликі гроші, не варто економити. Щоб розробити повноцінний бізнес-план потрібно витратити чимало часу і сил, незважаючи на те, що ви можете надати повну вихідну інформацію про свій проект експерту.