Як заробити за допомогою фотоапарата.

Завдяки розвитку мережі інтернет навіть непрофесійні фотографи отримали можливість заробляти на продажі своїх фотографій, викладаючи їх в фотобанках (стоках, мікростоках). Але успішна робота в цій області неможлива без знання правил роботи з фотобанками.
Інструкція
1
Для того, щоб почати працювати з Мікросток, зареєструйтесь в обраному фотобанку, можна відразу в декількох. Існує приблизно два десятки найбільш популярних стоків, знайдіть їх через пошуковик. При реєстрації вам буде необхідно вказати свої паспортні дані.
2
Перегляньте сторінки хітів продажів. Це допоможе вам зрозуміти, що саме і як треба фотографувати. Слід знати, що реально продати можна лише ті фотографії, тематика яких користується попитом. Завжди орієнтуйтеся на те, що в даний момент вимагає споживач. Не займайтеся плагіатом, але знаходьте основні тенденції і працюйте в їх руслі.
3
Фотографії у фотобанку шукаються так само, як в будь-якому пошуковику - за ключовими словами. Закачуючи фотографію на мікросток, вкажіть необхідні ключові слова, звичайно потрібно не менше семи. Чим точніше будуть вибрані ключові слова, тим вище шанс, що ваша фотографія буде знайдена і куплена.
4
Якщо ви працюєте не ексклюзивний, тобто не для одного фотобанку, а розміщуєте свої фотографії на багатьох, є сенс завантажити спеціальні програми, що полегшують роботу. Наприклад, програма ProStockMaster дозволяє вставляти ключові слова в файл фотографії. Вписавши їх один раз, ви можете закачувати фотографію на різні стоки, ключові слова будуть автоматично вставлені у відповідні поля.
5
Усі фотографії для стоків в обов'язковому порядку обробляйте програмами, прибирають «артефакти» - тобто ті чи інші дефекти. Щось можна зробити в Photoshop, але краще пошукайте інший спеціалізований софт. Наприклад, це може бути програма Adobe Photoshop Lightroom.
6
У багатьох випадках вам доведеться доопрацьовувати фотографії, вирізаючи потрібний об'єкт і поміщаючи його на білий фон. Для цього використовуйте Photoshop CS 5 - він найбільш зручний, оскільки дозволяє вирізати навіть дуже складні об'єкти. З його ж допомогою видаляйте з фотографій будь логотипи - їх присутність неприпустимо, фотографії з логотипами не приймаються.
7
Усі фотографії із зображенням людей постачайте релізом - спеціальним документом, в якому сфотографований людина дає свою згоду на використання його фотографії. Порядок створення релізу такий: скачайте на стоці бланк, заповніть його. Дайте розписатися сфотографувати людину. Потім відскануйте документ і прикладіть отриманий файл до фотографії, для його закачування на стоках є спеціальні поля.
8
Після того, як перші ваші фотографії будуть прийняті і поміщені в фотобанк, заповніть спеціальну податкову форму. Якщо цього не зробити, з вас будуть утримувати 30% від вирученої за продаж ваших фотографій суми. Приклад заповнення форми ви можете подивитися тут: http://www.fotosav.ru/articles/stock/shutterstock/tax_center.aspx
9
Як тільки у вас куплять хоча б одну фотографію, вкажіть свої платіжні реквізити. Зазвичай це рахунок в одній з поширених платіжних систем - WebMoney, PayPal і т.п. На більшості стоків встановлено мінімальний ліміт переказаної суми - наприклад, 50 $. Це означає, що ви зможете вивести зароблені гроші тільки після того, як заробите не менш 50 доларів.
10
Завантажуйте фотографії в самому високому дозволі, яке забезпечується вашої фотоапаратурою. Мінімально допустимий дозвіл в більшості стоків становить 4 мегапікселя. На стоці для завантаженої фотографії будуть автоматично створені її копії менших розмірів, тому вона буде продаватися в різних цінових діапазонах. Ваш дохід буде становити в середньому від 0,25 $ до 2,5 $ за одне скачування фотографії в залежності від обраного покупцем дозволу. Вдалі фотографії можуть купуватися тисячі разів.