Як купити автомобіль в Чехії.

Купівля автомобілів чеського виробництва - дуже вигідне придбання. Машини марки Шкода - гордість чехів. Не випадково вислів «вітчизняний автомобіль» не є в Чехії лайливим. Крім Шкоди, в цій країні можна вигідно придбати і авто інших марок як нові, так і старі. Чехи дбайливо ставляться до своїх машин, тому старенька іномарка, як правило, доглянута і знаходиться в хорошому технічному стані.
Вам знадобиться
  • - шенгенська віза;
  • - гроші на пластиковій картці;
  • - паспорт;
  • - водійські права
Інструкція
1
Процедура придбання нового автомобіля набагато простіше, ніж уживаного. На ринку присутні всі відомі автомобіль ниє концерни світу. На відміну від російських умов, в Чехії автомобілі на складах є завжди і доставка не розтягується на багато місяців. Тривале очікування доставки трапляється лише при замовленні малопоширений комплектації, автоматичної коробки передач або неординарною забарвлення.
2
При покупці враховуйте історичну особливість чехів - вони не люблять автомобілів з АКПП. Саме тому нову модель з автоматом доведеться почекати, а стару буде знайти важко. Причиною такої місцевої особливості є майже повна відсутність пробок у великих містах. У зв'язку з цим їзда на автомобілі з механічною коробкою передач не особливо скрутна.
3
Крім того, серед чехів вельми популярні економічні машини. Іншими словами, ви не зустрінете у продажу потужних багатолітрових ненажерливих автомобілів. Це пов'язано з високими цінами на паливо. Саме з причини неекономічність в продажу зустрічається мало спорткарів, люксових машин, великих позашляховиків і пікапів. Більше половини моделей, запропонованих на ринку нових і старих авто мають дизельний двигун. Все частіше з'являються і гібридні автомобілі.
4
При купівлі вживаного автомобіля зверніть увагу на пропозиції автосалонів. Як правило, фірмові салони продають нові автомобілі, потім самі займаються їх технічним і гарантійним обслуговуванням і приймають на комісійний продаж ці машини. Тому б/у авто з салону - один з найбільш безпроблемних варіантів покупки, хоча і дорожче, ніж на ринку. На нього обов'язково буде повідомлена вся інформація, включаючи історію аварій, ремонтів і обслуговувань. Крім того, вони проходять передпродажну підготовку, і салон надає на них певну гарантію.
5
При покупці автомобіля на ринку ви ризикуєте більшою мірою. Справа ускладнюється тим, що технічні станції для діагностики машин присутні тільки на великих авторинках. Тому, вибираючи покупку, беріть з собою фахівця, що добре розбирається в машинах і критерії їх оцінки. Ризик нарватися на автомобіль , який принесе проблеми при подальшій експлуатації, дуже високий. І ще: в Чехії немає кримінального покарання за скручування спідометрів, тому не вірте показниками лічильника пробігу.
6
Завжди наполягайте на тест-драйві при покупці як нового, так і вживаного автомобіля. Цю послугу надають всі фірми, що продають автомобілі. Для цього необхідно надати співробітникові компанії водійські права з міжнародної категорією В.
7
Уважно перевіряйте автомобіль на предмет того, потрапляв він у повінь. У зв'язку з частими катаклізмами такого роду відсоток утоплеників серед старих авто високий. Щоб виявити потопельника прогрійте двигун до робочої температури, закрийте вікна, двері та люки і включіть обігрівач на найвищу потужність. Запотівання скла і погіршення видимості в салоні - вірна ознака утопленика. Також перед походом на ринок поцікавтеся зведеннями останніх повеней і враховуйте її при покупці. Майте на увазі, що на ринку часто з'являються автомобілі з Німеччини, де повені також часте явище.
8
Часто послугу оформлення покупки надає продавець. Погоджуючись на неї, ви рятуєтеся від необхідності нікуди їздити. Для оформлення документів на придбання автомобіля потрібно тільки паспорт і водійські права. Можливе придбання автомобіля в кредит за наявності довгострокової візи в паспорті. Оформлення документів в автосалоні зазвичай займає близько півгодини разом з видачею транзитних номерів. Відразу ж після оплати ви можете їхати на придбаному автомобілі куди захочете.
9
Тут же, на місці придбайте поліс страхування автомобіля. Без нього можуть з'явитися проблеми з поліцією при поїздці до кордону, а також проблеми при проходженні митниці. Безсумнівно, при покупці автомобіля в Чехії буде необхідне знання чеської мови або перекладач