Як знайти об'єм коробки. Як вимірюють грані коробки.

Навряд чи знайдеться така квартира, в якій би не було порожніх коробок. Вони бувають корисні в господарстві як ємність куди можна скласти різноманітні непотрібні речі. Логічно, що чим більший об'єм коробки, тим більше речей туди можна покласти. Як знайти її об'єм?
Вам знадобиться
  • Вимірювальна рулетка (або лінійка, якщо коробка невелика), калькулятор
Інструкція
1
Перш за все треба поставити коробку на плоску поверхню і виміряти всі її параметри або лінійкою, або чимось більш довгим, якщо коробка досить велика. Параметрами коробки є її довжина, ширина і висота.
2
Практично всі коробки за формою є прямокутними паралелепіпедами. Це об'ємна фігура, всі грані якої є прямокутниками. Для того, щоб знайти об'єм прямокутного паралелепіпеда, необхідно перемножити один на одного його довжину, ширину і висоту: V = a * b * c, де a, b, c - параметри параллелепіпеда.Ета ж формула справедлива і для коробки .
3
Коробки іноді бувають циліндричної форми (коробка-тубус). Для того щоб знайти обсяг такої коробки , треба знати площу кола в її підставі і висоту. Для визначення площі необхідно спочатку заміряти діаметр кола і поділити його на 2, а потім отриману величину звести в квадрат і помножити на 3.14 (це константа? («Пі»), яка в геометрії характеризує співвідношення між довжиною кола та її діаметром). Тепер за допомогою зручного інструменту вимірюється висота коробки -тубуса і множиться на отриманий вище результат. Формулою це виражається так: V =? * R? * H, де R - половина діаметру, а h - висота.
4
Для наочності можна розглянути кілька прімеров.Прімер 1. При визначенні параметрів коробки вимірювальної коробки були отримані наступні результати: довжина коробки 120 см (1,2 м), ширина 80 см (0,8 м), а висота 100 см (1 м). Обсяг коробки буде знайдений так: V = 120 * 80 * 100 = 960000 см? (0,96 м?) Приклад 2. Припустимо, є коробка-тубус з-під взуття. Її висота 20 см, а діаметр дна становить 30 см. Обсяг цієї коробки знайдеться в кілька дій: - 30/2 = 15 см - половина діаметру; - 15? = 225 см; - 3.14 * 15? = 706.5 см? - Площа дна коробки ; - 706.5 * 20 = 14130 см? (0,01413 м?) - Обсяг коробки -тубуса.
Зверніть увагу
Обсяг коробки найчастіше вимірюється в кубічних метрах, тому не варто забувати переводити всі дані в потрібні одиниці виміру.
Корисна порада
Дуже зручно знати обсяг коробки тоді, коли потрібно завантажити багажник легкового автомобіля якимись предметами.