Як годувати дитину в 6 міс.

До шести місяців материнське молоко не завжди забезпечує підріс організм малюка всім необхідним. У цьому віці дитині вже потрібна більша кількість калорій, білків, мінеральних солей, заліза. Настав час урізноманітнити його харчування.
Інструкція
1
Першими стравами прикорму є овочеві пюре та каші. З чого почати, з овочів або з каші? Зробіть вибір, залежно від стану здоров'я дитини на момент введення нової їжі. Почніть з каші, якщо дитина має недолік ваги або нестійкі випорожнення. І, навпаки, при надлишку ваги і схильності до запорів почніть з овочевого пюре.
2
За ступенем подрібнення готові овочеві пюре від виробників для піврічних дітей діляться на гомогенезірованние (ретельно протерті, без натяку на грудочки) і пюреобразниє. Використовуючи свіжі або заморожені овочі, можна приготувати овочеве пюре самостійно. Овочі відваріть, потім подрібніть в блендері або за допомогою звичайної толкушки.
3
Давайте овочеве пюре перед денним годуванням грудьми (або молочною сумішшю). Спочатку спробуйте менш алергенні продукти, такі як кабачок, будь-який вид капусти, картопля. Пізніше можна запропонувати морква, гарбуз, буряк. Слідкуйте за алергічними реакціями.
4
Годуйте з ложечки. Вводите прикорм поступово - один овоч на тиждень. Почніть з однієї чайної ложки на день, за тиждень збільшивши обсяг до 150 г. Додавайте в приготоване пюре рослинне або оливкове масло. У перший день всього 1 крапля, до кінця тижня доведіть до однієї чайної ложки в день на порцію овочевого пюре.
5
Дитині буває непросто після солодкого грудного молока перейти на несолодкий овоч. Якщо якийсь овоч ваш малюк не полюбив, не змушуйте його їсти. Просто запропонуйте те ж саме через 3-4 тижні.
6
Через два тижні після звикання малюка до овочевого пюре починайте вводити каші (і навпаки). Дуже зручні сухі молочні каші, так як до їх складу вже включені основні вітаміни, кальцій, залізо і мінеральні речовини. Можна варити самим, але попередньо подрібніть крупу в кавомолці.
7
Почніть з рисової, кукурудзяної або гречаної каші. Варіть один вид крупи. Через тиждень спробуйте інший вид, через три тижні можна перейти на кашу з суміші круп. Кладіть розтоплене вершкове масло.
8
Режим харчування дитини в 6 місяців: 6.00 - годування грудьми (молочна суміш) .10.00 - одна з молочних каш - 150 мл, 30-40 мл води або компот.14.00 - овочеве пюре - 150 мл, 30-40 мл води або компот.18.00 - годівлі грудьми (молочна суміш) .22.00 - годування грудьми (молочна суміш) .Ночное годування - на вимогу.
Корисна порада
Не вводьте новий продукт, якщо дитина хвора або під час профілактичних щеплень.