Як знайти обрив кабелю.

У вас перестала працювати розетка або не горить лампочка, навіть якщо замінити її на нову? Проблема може бути в обриві кабелю подачі електроенергії. Знайти його, коли немає під рукою осцилографа або генератора низьких частот вкрай складно, і майже не можливо без порушення його цілісності.
Вам знадобиться
  • - лампочка на 40-100 Вт;
  • - патрон;
  • - два одножильних дроти в ізоляції;
  • - ніж;
  • - ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Спорудіть портативний тестер, за допомогою якого ви будете шукати місце обриву кабелю . Для цього візьміть два дроти і підключіть їх до клем патрона. Вкрутіть в патрон лампочку. Решта кінці проводів зачистите ножем по 2 мм від краю.
2
Тестер готовий, перевірте його роботу, подавши електрику на кінці проводів, засунувши їх у робочу розетку. Якщо лампочка загорілася, значить, ви все зробили правильно. Не забувайте, при користуванні тестером можна торкатися оголених частин проводки, яка знаходиться під напругою.
3
Перейдіть до безпосереднього пошуку місця обриву. Вимкніть подачу електроенергії на перевірявся кабель. Знайдіть середину кабелю і, користуючись ножем, розкрийте його ізоляцію так, щоб у вас з'явився доступ до металевих жилах. Для цього достатньо зробити невеликі зрізи ізоляційного покриття.
4
Подайте напругу на кабель, і перевірте тестером в місці зрізу, чи горить лампочка. Якщо лампочка не горить, значить, місце обриву знаходиться ближче до точки надходження струму. В іншому випадку, місце обриву знаходиться у другій половині кабелю . Заізоліруйте місце зрізу.
5
Тепер перед вами та частина кабелю , в якій є обрив, знайдіть у ній середину і проведіть точно такі ж маніпуляції, як і першою перевіркою. Повторюйте ці дії, поки не зможете виявити обрив кабелю .
6
Якщо у вас в шуканому кабелі, є місця розривів, наприклад, електрокоробкі, вимикачі, «скрутки», то перевіряйте тестером наявність напруги в цих місцях, за таким же принципом. Так ви знайдете ділянку мережі, де був обрив, і зможете його замінити.
7
Якщо ви не бажаєте пошкоджувати цілісність ізоляції кабелю , знайдіть або купіть осцилограф, дізнайтеся дані опірності конкретно вашого кабелю . Виходячи з цих даних, заміряйте відстань до місця обриву приладовим методом і проведіть ремонтні роботи.