Як вибрати полотно.

Полотно - дуже зручний і поширений матеріал для олійного живопису. Багато картин, які прикрашають музеї світу, написані на ґрунтованому полотні. Початківці художники швидше освоять процес живопису на даній основі.
Інструкція
1
Основа майбутньої картини залежить від матеріалу, на якій належить виконати роботу. Для живопису вибирайте прядив'яний полотно або лляної, які володіють великою міцністю. Вони мають зернисту фактуру, що допоможе урізноманітнити прийоми накладання мазків і товщину барвистого шару.
2
Волокна льону мають підвищену міцність і стійкість до атмосферних впливів. Високий коефіцієнт стираності дозволяє даному матеріалу зберігати первинну зернистість.
3
Для невеликих за розміром картин (до одного квадратного метра) вибирайте дрібнозернистий лляне полотно з щільним плетінням ниток. Для картин середнього розміру (більше одного квадратного метра) - середньозернистий. Для великих творів необхідний крупнозернистий полотно підвищеної міцності. Він повинен бути пліток з подвійних ниток.
4
Вибираючи полотно, зверніть увагу на переплетення ниток. Воно має бути рівним, однорідним і без вузликів. Не допустимі пропуски нитки і обриви. Для навчальної роботи виберіть полотно з нитками середньої товщини.
5
Як основу для полотна можна використовувати мішковину. Через добре вираженою рельєфною фактури на ній добре писати великоформатні етюди. Вона повинна бути без помарок і добре випрана. Не вибирайте занадто розріджену мішковину.
6
При виборі полотна необхідно враховувати і манеру письма. Дрібнозерниста і середньозернистий основа підійде для тонкошарової живопису. Більш міцне і товсте підстава - для фактурної, пастозною живопису. Невідповідність підстави і манери письма призведе до передчасного старіння роботи.
7
Новий полотно необхідно випрати, щоб видалити домішки, які були введені в процесі його виробництва. Вони можуть зробити негативний вплив на барвистий шар.
8
На чистому полотні писати маслом не можна. Воно вбирається в основу і переїдає його. З часом полотно буде крихким і зруйнується. Тому він повинен бути заґрунтований.
Корисна порада
Не використовуйте полотно, який був у вжитку. Він має зниженою міцністю. Придбайте декілька типів матеріалу для живопису, щоб вивчити їх можливості.