Як відбілити каструлю. розчин для кип'ятіння каструль рідке скло.

Емальовані каструлі з часом часто жовтіють всередині. Звичайно, це не страшно і в них можна продовжувати готувати. Але якщо ви любите ідеальну чистоту і білизну, скористайтеся одним із запропонованих нижче засобів.
Вам знадобиться
  • - відбілювач;
  • - шкірка від груш і яблук;
  • - харчова сода;
  • - цибулина;
  • - засіб для миття посуду;
  • - мило, кальцинована сода і силікатний клей.
Інструкція
1
Прокип'ятіть каструлю з відбілювачем, наприклад з популярною хлорсодержащей «Білизна». Заодно відбілити яке-небудь рушник або білизна, що потребує пранні. Щоб очистити каструлю не тільки всередині, а й зовні, поставте її в яку-небудь ще більш велику посуд і виконайте те ж саме.
2
Очистіть потемнілі зсередини чайники і каструлі, прокип'ятивши в них шкірку від груш і яблук. Є ще один щадний (не хімічний) спосіб - харчова сода, яка добре допомагає у багатьох випадках. Однак може знадобитися більш сильний ефект, тоді насипте соду в каструлю , залийте водою і залиште на деякий час, потім подовше прокип'ятіть на повільному вогні. Сполосніть посуд. Якщо хочете, використовуйте соду і сіль одночасно. Для посилення ефекту залиште каструлю відмокати на кілька годин або на ніч після кип'ятіння.
3
Прокип'ятіть каструлі з цілою очищеною цибулиною - це натуральний спосіб очищення потемнінь і пригару. Але якщо посуд пригоріла сильно, цей метод, можливо, не допоможе до кінця. Спробуйте додати також і оцет, але тільки якщо каструля алюмінієва або чавунна, інакше оцет може зіпсувати емаль.
4
Не чистіть алюмінієвий посуд агресивними засобами, зокрема, містять кислоти. Розведіть у воді у великій посуді господарського мила, кальцинованої соди і трохи рідкого скла з магазину будматеріалів. В цей розчин помістіть алюмінієву каструлю і кип'ятіть на повільному вогні. Йде не тільки жовтизна і потемніння, а й жир, очищаються пригорілі ділянки. Цей спосіб можна використовувати і для емальованих виробів, і для сковорідок. Пропорції залежать від обсягу використовуваної води і кількості посуду, яку ви збираєтеся чистити. В середньому, на 4-5 літрів води візьміть одне господарське мило (натріть його на тертці), 2-3 склянки кальцинованої соди і 1-2 тюбика силікатного клею (те ж саме, що канцелярський клей або рідке скло). Орієнтуйтеся на ступінь забруднення.
5
Прокип'ятіть каструлю в розчині засобу для миття посуду (налийте побільше, а не кілька крапель, як для миття тарілок). Потім скористайтеся ганчірочкою або губкою для видалення забруднення. Засоби для миття посуду зараз дуже популярні, їх використовують для різних цілей, адже вони добре розчиняють забруднення. Але вони не нешкідливі, тому наприкінці каструлю ретельно прополощіть.
Зверніть увагу
Не користуйтесь абразивними порошками, жорсткими щітками і мочалками щоб уникнути подряпин і пошкоджень посуду.