Як підключити сауну.

Лікувальні властивості сауни незаперечні, тому немає нічого дивного в тому, що ви вирішили встановити її прямо у себе вдома. Якщо ви вже вибрали і купили модель, змонтували стіни і сантехніку, і залишилося тільки підключити сауну, вам варто знати кілька особливостей установки.
Вам знадобиться
  • - кабель НУМ;
  • - кабель H07RN-F;
  • - дроти ПРКА, РКГМ, ПРКС, ПМТК;
  • - мережева коробка.
Інструкція
1
Перш уточніть, чи зможе ваша проводка витримати додаткове навантаження. Якщо проводка стара, не варто встановлювати сауну занадто великої потужності.
2
Підберіть кабель для підведення електроживлення до пульта управління і печі. Якщо потужність печі від 4,5 до 6 кВт, підійде кабель перетином 5х1,5 мм/кв, для саун потужністю 8-9 кВт необхідно перетин жил 5х25 мм/кв, для печі в 10,5-12 кВт візьміть кабель 5х4 м/кв, а для більш потужних печей - кабель 5х6 мм/кв. Врахуйте, що найкраще від електричного щита прокладати кабель НУМ.
3
Покладіть кабель від електрощита до пульта управління і далі до сполучної коробки - по цегельних стін або в металевій трубі (по дерев'яних поверхнях), в подальшому можна буде його обштукатурити.
4
Якщо при підключенні ви вирішили використовувати сполучну коробку, розташовуйте її не нижче 50 см від підлоги, врахуйте, що вона повинна бути бризкозахисний. Від коробки до печі ведіть кабель H07RN-F, або п'ять одиночних проводів (можна підібрати марки ПРКА, РКГМ, ПРКС, ПМТК) в гофрованої самозатухаючим трубі. Ви можете обійтися і без коробки, для цього просто прокладете дроти в трубі або необхідний кабель до самої печі.
5
Підключіть живлення і перевірте працездатність пульта керування. При цьому навантаження (піч) відключіть, а датчик температури залиште. Підключіть до мережі живлення пульт, потім натисніть головний вимикач, на клемах проводів живлення перевірте вихідна напруга (проводи повинні бути від'єднані).
6
Потім підключіть провідники кабелю, по якому електроенергія надходить з пульта на піч, укладіть камені і увімкніть живлення. Подивіться, як нагріється повітря в сауні при працюючій печі.
7
Якщо вам необхідно встановити парогенератор, знайдіть для нього підходяще місце не далі 7 метрів від сауни, підключіть до водопроводу та електромережі. При цьому висота від підлоги повинна бути не менше 1,2-1,5 метрів. До електромережі підключайте парогенератор за допомогою мідних проводів (перетин не менше 4 мм), використовуючи автоматичний вимикач на 32А.