Як розрахувати вартість друку.

Поліграфічні послуги затребувані не тільки друкованими засобами масової інформації. Різні буклети, листівки, брошури постійно або час від часу потрібні багатьом підприємствам різного спектру діяльності. Як і будь-яка послуга, виготовлення друкованої продукції коштує грошей, які повинні бути закладені в бюджет. Найпростіший спосіб отримати необхідну суму - звернутися за розрахунком вартості замовлення до тих, хто такі послуги надає, тобто в друкарню.
Вам знадобиться
  • - тираж, який ви хотіли б віддрукувати (скільки екземплярів потрібно);
  • - формат потрібної друкованої продукції;
  • - вимоги до паперу;
  • - вимоги до кольоровості;
  • - вимоги до друку (одно- або двостороння друк вам потрібна).
Інструкція
1
Для предметної розмови з представниками друкарні визначте основні параметри, що впливають на ціну замовлення. Найголовніший з них - тираж. Зазвичай друкарні знижують вартості одного примірника з кожною додатковою тисячею. Таким чином, одне замовлення на друк тиражу в 15 тисяч обійдеться значно дешевше, ніж 15 замовлень по тисячі примірників кожен.
2
На ціну впливають також товщина друкованої продукції (чим більше сторінок, тим дорожче), з одного або двох сторін повинна вестися друк (двостороння дорожче), якість паперу (це питання краще детально обговорити з представником друкарні, так як неспеціалісту в ньому розібратися складно) і так звана «кольоровість». Коротенько друкарня може запропонувати клієнту варіанти чорно-білої друку , частково чорно-білої і частково кольоровий і повністю кольоровий. Друк кольорових сторінок дорожче, ніж чорно-білих.
3
Сформулюйте для себе також питання щодо доставки, складування і розповсюдження тиражу. Тут багато що залежить від вашої вихідної ситуації: чи є у вас склад або ви плануєте скористатися складськими послугами сторонньої організації (кілька тисяч примірників листівок вмістяться і в невеликому офісі, з газетою тиражем в декілька десятків тисяч і великою кількістю сторінок вже складніше), хто здійснюватиме доставку - ви самі, друкарня (не всі пропонують таку послугу) або стороння організація, то ж саме стосується розносу, роздачі або розклеювання віддрукованого тиражу. Хоча ці витрати - вже інша стаття витрат, їх теж треба мати на увазі.
4
У кожному разі, включите в список питань такі, як крайній термін здачі оригінал-макету в друк для отримання тиражу до певного часу і порядок отримання готового тиражу. Перший момент важливий, оскільки деякі друкарні хочуть отримувати оригінал-макети мало не за тиждень до видачі готової продукції. А це зручно далеко не всім клієнтам. Наприклад, для щотижневої газети такий підхід смерті подібний. Знання другого дозволить вам скоординувати плани з отримання тиражу собі і стороннім виконавцям за їх наявності.
5
Коли ви визначили для себе основні параметри, зв'яжіться з представниками друкарні. Найбільш клієнтоорієнтовані з них зазвичай мають свої сайти, де ви можете знайти адресу, контактні телефони та електронну адресу. Часто на сайті може бути представлена форма заявки для відправки по електронній пошті або онлайн-замовлення. Багато хто використовує для зв'язку з клієнтами програми миттєвого обміну повідомленнями: ICQ, Skype і ін. В крайньому випадку, телефони друкарень та інших підприємств, що надають послуги з друку рекламних матеріалів, ви можете знайти в довідниках.
6
Зв'яжіться з друкарнею будь-яким зручним вам способом з можливих, повідомте параметри замовлення і домовтеся про подальшу взаємодію. Найчастіше менеджерам потрібно якийсь час, щоб прорахувати вартість вашого замовлення. Нерідко (наприклад, якщо ви не впевнені зробити вибір, який папір краще), особиста зустріч або самостійне вивчення зразків друкованої продукції може знадобиться вже вам. І тільки після цього ви зможете, додатково зв'язавшись з представниками друкарні, повідомити про своє рішення і дізнатися остаточну вартість друку потрібних вам матеріалів.
Корисна порада
При вивченні пропозиції послуг з виготовлення друкованої продукції не обмежуйтеся ринком свого регіону. У сусідніх можуть попастися цікавіші з точки зору ціни і якості пропозиції, вигода від яких перекриє навіть більш високу ціну доставки.