Як записати звук з диктофона в комп'ютер.

Диктофон давно перестав бути інструментом виключно для журналістів. Цим зручним пристроєм користуються студенти і школярі, секретарі та представники багатьох інших професій. Купити диктофон можна в будь-якому відділі аудіоапаратури. Прослухати запис можна і на самому пристрої. Але зручніше перенести запис на комп'ютер
Вам знадобиться
  • - диктофон;
  • - комп'ютер:
  • - інсталяційний диск.
Інструкція
1
Запис на цифровому диктофоні може бути в різних форматах. Деякі відразу створюють файли з розширенням mp3 або ogg. Інші (наприклад, Sony) мають своє власне розширення, і файли необхідно конвертувати. Щоб перенести звук, поставте спеціальну програму. Вона знаходиться на установчому диску, який вам повинні були продати разом з диктофоном. Якщо ви купували диктофон з рук без диска, або диск з якихось причин став непридатним - зайдіть на сайт виробника. Майже завжди потрібні програми можна завантажити саме звідти.
2
Уважно прочитайте керівництво до диктофона. Там повинно бути вказано, яким чином знімаються файли на комп'ютер саме з цього пристрою. Проте загальні принципи роботи з цифровими диктофонами приблизно однакові у всіх виробників. Встановіть програмне забезпечення. Більшість програм такого типу ставляться стандартним способом, запуском виконуваного файлу. Підключіть диктофон до комп'ютера за допомогою USB-кабелю. Увімкніть пристрій і відкрийте програму.
3
Програма кшталт Digital Voice Editor утворює папки при установці і пропонує зберігати файли саме в них. Але ви можете створити папку і самостійно, в будь-якому зручному для вас розділі комп'ютера. Практично у будь-якої подібної програми інтерфейс складається з декількох віконець. В одному з них ви побачите, що знаходиться на диктофоні. В іншому показані папки, що знаходяться на комп'ютері. Виберіть потрібну і відкрийте її за допомогою миші. Виділіть потрібний файл. У верхньому меню ви побачите кнопочку з дискетою або напис Save, а найчастіше - те й інше. Натиснувши на неї, ви побачите, як файл скопіюється в ту папку, яку ви для нього визначили.
4
Якщо ваш диктофон одразу записує mp3, більше нічого робити і не потрібно. Об'єкти з таким розширенням відкриваються практично будь-якими звук овимі редакторами. Файли з особливими розширеннями, характерними тільки для диктофонів даного виробника, необхідно конвертувати. Зробити це можна тій же самій програмою. Відкрийте підряд усі вкладки верхнього меню. В одній з них ви побачите рядок «конвертувати». Натисніть на неї. Перед вами з'явиться віконце, що пропонує кілька форматів. Не всі конвертори переводять звук ові файли в найпоширеніші формати. Якщо ні mp3 або ogg, виберіть, наприклад, wav. Перевести його в mp3 можна за допомогою будь-якого звук ового редактора або конвертора - наприклад, Sound Forge