Як зберегти тепло.

Холодні ноги, тремтячі руки, гусяча шкіра на тілі, зуб на зуб не потрапляє, а всередині - наче крижаний вихор ... Ви вже замерзли? А тепер запам'ятайте, як ефективно зберегти тепло і не доводити себе до переохолодження.
Інструкція
1
Звичайно, самий вірний спосіб - добре одягатися. Але не всякий одяг допоможе вам зберегти тепло. Наприклад, надівши синтетичні або занадто зігріваючі вовняні предмети гардероба, ви ризикуєте швидко спітніти, а потім повторно переохолодитися, що загрожує застудою і грипом. Тому носите термобілизна і, в першу чергу, утепляйте голову і руки, так як саме вони виділяють найбільше тепла.
2
Але краще вирішувати проблему зсередини. Один із способів - загартовування. Спочатку це досить трудомістке заняття, що вимагає сили волі і витримки. Але після декількох тренувань ви почнете отримувати задоволення від самого процесу, і, плюс до всього, ваше тіло почне виділяти і акумулювати тепло з більшою інтенсивністю. Не обов'язково починати моржувати, навіть холодний струмінь води в самому кінці прийняття душу зробить свою корисну справу.
3
Ведіть правильний образ життя. В це поняття вкладається і повноцінне регулярне харчування, і фізична активність, і відсутність шкідливих звичок, таких як куріння і вживання алкоголю. В цьому випадку ваш організм буде здоровий і налаштований на використання тих механізмів, які дані їй природою. Збереження енергії і тепла - один з них.
4
Харчування має бути гарячим і калорійним, особливо перед тим, як ви збираєтеся відправитися гуляти і займатися спортом в зимовий час. Не бійтеся набрати зайву вагу, половина тих калорій, що ви отримаєте від наваристого борщу зі сметаною, витратиться на те, щоб зігріти ваш організм на морозі.
5
Тепле питво допоможе вам зігрітися як в приміщенні, так і за його межами. Виходячи з будинку в холодну пору року, беріть з собою термос з гарячим чаєм, кавою або відваром. Пийте його щогодини, а не тільки коли відчуєте, як замерзаєте. Деякі вважають за краще зігріватися міцним алкоголем, але це не дуже корисно, і ефект триває не довго.
6
Жирові відкладення сприяють зігріванню організму, тому не починайте худнути взимку. Але секрет в тому, що жировий прошарок не повинна перевищувати необхідний рівень, інакше, при занадто великому обсязі жиру в організмі, настане зворотний ефект: в застійні ділянки кров не поступатиме, і саме надмірно апетитні місця замерзнуть в першу чергу. Тому завжди тримайте себе в тонусі.
7
Дихайте через ніс. Це важливо, оскільки повітря, проходячи через носовий отвір, встигає зігрітися, в той час як повітря, що вдихається через рот, потрапляє в легені холодним, а це означає, що ви втрачаєте тепло.
8
Медитація, йога і бойові мистецтва, в яких головним є робота з енергією тіла, навчить вас берегти і збільшувати тепло в своєму організмі.
9
Якщо з вами знаходиться хтось поруч, обійміть його, притисніться один до одного. Частина тепла, випромінюваного від декількох тіл, не піде у простір, а проникне в вас, і ви обов'язково зігрієтеся. Згадайте хоча б пінгвінів - вони, будучи жителями неймовірно холодної природної зони, завжди кучкуються разом, труться одна об одну і, тим самим, захищають себе від морозу.
Настають холоди, і в квартирі стає прохолодно. Нікому не хочеться викидати гроші на вітер, встановлюючи додаткові електрообігрівачі, які пожирають багато електроенергії. Як зберегти в квартирі дорогоцінне тепло? Які способи є для цього?
Вам знадобиться
  • силіконовий герметик, килим, плити для утеплення
Інструкція
1
Перевірте, чи йде тепло від батареї. Якщо вона гаряча, а приміщення нагрівається погано, значить, є якась перешкода для циркуляції теплого повітря. Наприклад, дуже широке підвіконня або штори з занадто щільної тканини. Присунуті до батареї предмети меблів також можуть заважати поширенню тепла. Батарея може бути ледь теплою з тієї причини, що вона забита домішками. Це відноситься до старих чавунним батареям. В цьому випадку радіатори необхідно прочистити.
2
Велика кількість тепла йде через вікна. Якщо у вас старі рассохшиеся рами, рекомендується поставити нові віконні конструкції, краще з ПВХ зі склопакетами. Такі конструкції, володіючи високим рівнем теплопровідності та герметичності, дозволяють істотно скоротити втрати тепла. Якщо фінансово це неможливо, то проведіть ремонт старих вікон. Замініть пошкоджені скла, закладіть щілини в рамах і під підвіконням. Краще використовувати силіконовий герметик. Зручні в застосуванні липкі стрічки-утеплювачі, які наклеюють на місця з'єднання рами і скла.
3
Утепліть стіни. Виберіть ту стіну, яка виходить на вулицю, і повісьте на неї килим, краще вовняний. Якщо килим не вписується в дизайн приміщення, утеплите стіну теплоізоляційними плитами, наприклад, Піноплекс.
4
Утепліть вхідні двері. Використовуйте гумові ущільнювачі, які встановлюються по всьому периметру дверного отвору і запобігають потраплянню холоду з вулиці. Ваші двері будуть не тільки утримувати тепло, а й перестане неприємно плескати при закриванні.
5
Дорожите теплом. Не тримайте кватирки постійно відкритими, якщо це не потрібно або в квартирі нікого немає. При покупці пластикових вікон попросіть оснастити їх системою клімат-контролю - особливими клапанами, які дозволяють провітрювати приміщення при закритому вікні.