Як в'язати за схемою гачком.

Узорів в'язання гачком - безліч. Різні елементи можна поєднувати один з одним найнесподіванішим чином, і кожен раз буде виходити новий малюнок. В журналах по рукоділлю не завжди дається повний опис візерунка. Досить часто автор обмежується схемами, оскільки це дозволяє економити досить багато місця. Схеми необхідно навчитися читати.
Вам знадобиться
  • - журнал зі схемами візерунків:
  • - гачок;
  • - нитки для в'язання.
Інструкція
1
Освойте основні елементи в'язання гачком . З повітряної ланцюжка починається будь-який малюнок. Як правило, позначається вона поруч кружечків. Кількість кружечків відповідає числу петель. Іноді при позначенні дуг петлі малюються схематично, просто щоб позначити, що в цьому місці ланцюжок. Над таким позначенням зазвичай коштує число, яке якраз і позначає кількість петель дуги.
2
Вивчіть позначення стовпчиків. Найпоширеніші - прості стовпчики або з одним накидом. Простий стовпчик записується паличкою з короткою лінією вгорі. Якщо є накид, то на вертикальну паличку перетинає коса поперечина. Кількість таких косих ліній відповідає числу накидов. Воно може бути будь-яким, в деяких візерунках можна зустріти стовпчики з чотирма і навіть з п'ятьма накидами.
3
Якщо ви бачите 2 стовпчики, що виходять з однієї точки, це означає, що з однієї петлі попереднього ряду потрібно провязать два стовпчики. Це дуже часто зустрічається, наприклад, при вив'язування реглана, але може попастися де завгодно, у тому числі і при в'язанні круглих мотивів. Може бути і зворотний варіант - стовпчики нахилені один до одного верхніми частинами, а над ними розташована всього одна петля наступного ряду. В цьому випадку їх потрібно провязать разом.
4
Запам'ятайте пишні стовпчики. Їх зазвичай малюють двома вертикальними дугами з написаним між ними числом. Число відповідає кількості елементів в пишному стовпчику.
5
При вив'язуванні будь-яких візерунків важливо знати не тільки види петель, а й спрямування їх виконання. За схемою в'язання гачком зазвичай досить точно можна визначити зовнішній вигляд майбутнього малюнка, бо в ній позначаються всі ряди. При в'язанні спицями ряди, які в'яжуться по малюнку або виворітними, зазвичай в схему не включаються, а даються в описі. З боків схеми ви можете бачити цифри. Вони позначають номери рядів. В узорах, які в'яжуться по колу, позначення рядів даються в самому малюнку. Вони пишуться по одному з радіусів. Читати візерунок того чи іншого ряду необхідно від цифри проти годинникової стрілки, тобто в тому напрямку, в якому зазвичай і в'яжуть круглі мотиви.
Зверніть увагу
В деяких книгах по рукоділлю застосовуються позначення, відмінні від загальноприйнятих. Вони зазвичай пишуться на одній з перших або на останній сторінці видання.