Як закрити ванну плиткою.

Щоб приховати каналізаційні фітинги та сифон під ванною, її фартух можна облицювати керамічною плиткою. Такий ремонт відразу додає кімнаті акуратний і закінчений вигляд. Щоб закрити ванну плиткою і при цьому не помилитися, необхідно все передбачити і ретельно дотримуватися технологію.
Вам знадобиться
 • - лист гіпсокартону, профіль UD;
 • - саморізи по металу («блішки»);
 • - саморізи для кріплення гіпсокартону до профілю (2.5 мм);
 • - будівельний рівень або схил;
 • - маркер;
 • - клей для плитки Cerasit CM-11 і вище;
 • - плиткоріз або склоріз;
 • - рулетка;
 • - зубчастий шпатель;
 • - пластикова ємність, для клею;
 • - міксер на основі електродрилі;
 • - пластикова ревізія;
 • - свердло побідитове по бетону 2.5 - 4 мм в діаметрі.
Інструкція
1
Скориставшись рівнем або схилом, відзначте на підлозі лінію, яка буде точною проекцією борта ванною. Для цього достатньо по краях ванній приставити рівень і, добившись його строго вертикального положення, поставити крапки на підлозі маркером.
2
Відступіть від лінії проекції в сторону ванній відстань, рівну товщині плитки, складеному з товщиною, і додатково збільшеному на 4-5 мм. По краю цієї лінії у вас повинен проходити металевий профіль.
3
Створіть з гіпсокартону площину, на яку ви наклеїти плитку. Для цього по всьому периметру розміченій площині прісверліте профіль UD. Його конструкція дозволяє зробити підсилювальні вставки і зафіксувати їх саморізами по металу. Підсилювальні вставки робіть вертикальними або горизонтальними на відстані не більше 30 см один від одного.
4
Після виготовлення каркаса виріжте гіпсокартон для подальшого монтажу. Зафіксуйте його саморізами до профілю через кожні 5-10 см.
5
Приготуйте клей в пластиковому відрі до консистенції сметани і дайте йому постояти не менше 10-15 хвилин. Тим часом змочіть підготовлені плитки водою.
6
Змастіть підставу з гіпсокартону і всі плитки клеєм. Спочатку нанесіть клей точково, а для того, щоб шар клею вийшов рівномірним, застосуйте зубчастий шпатель. Наносите їм клей на всі плитки під однаковим кутом нахилу.
7
Приклейте перший ряд плитки, використовуючи хрестові обмежувачі плиткових швів, і стежте за тим, щоб кути були в одній площині. Дайте першому ряду висохнути і тільки після цього приступайте до проклейке другого ряду.
8
Не забувайте про те, що для доступу до сифона потрібна наявність ревізії, тому обов'язково залиште отвір, габаритами 25х25 см для подальшого монтажу цієї деталі.
9
Після наклеювання всіх цілих плиток приступайте до вирізання плитки для облицювання фартуха ванни по краях.
10
Після закінчення робіт витріть готовий фартух для ванної сухою ганчіркою і дайте висохнути. Через час, вказаний на упаковці з клеєм, закладіть шви затіркою і обробіть герметиком.
Одним з невід'ємних приміщень вашого житла є ванна кімната, а основне «вміст» ванної кімнати - це сама ванна. На сьогоднішній день асортимент пропонованих ванн надзвичайно різноманітний. Він представлений не тільки виробами традиційного білого кольору, але і досить гарними ваннами, покритими кольоровою емаллю.
Інструкція
1
Підбирати ванну слід так само і за розміром ванної кімнати, що б при установці вона помістилася між двома протилежними стінками.
2
Звичайно ж, можна купити ванну , яку ніжки навіть прикрашають, або встановити акрилову (кваріловие), під якими порожній простір взагалі відсутня, але це не кожному по кишені.
3
Більш дешеві чавунні і сталеві ванни мають не дуже привабливий зовнішній вигляд. Крім того, естетику псують слив і ніжки. Тому і виникає необхідність закривати ці елементи «інтер'єру».
4
Закрити простір під ванною можна кількома способами. Досить поширеним і недорогим варіантом є установка спеціального екрану. Купити таку конструкцію можна в готовому вигляді, а змонтувати і, при необхідності, демонтувати неважко самому.
5
Матеріалом екрану, як правило, служить пластик. Конструкція може бути напівпрозорою, гратчастої або глухий кольоровий. Колір екрану миє поєднуватися як з кольором самої ванни, так і з кольором облицювальної плитки, так як колірна гамма екранів досить різноманітна. Екран може бути як глухим, так і з дверцятами - орними або розсувними. Цей варіант хоч і трохи дорожче, але зручніше, так як простір під ванною можна заповнити різними предметами домашнього побуту, що дуже зручно.
6
Іншим варіантом закладки ванній є стінка з цеглин, які в процесі роботи ставлять на ребро, а потім, швидше за все, облицьовують кахельною плиткою. Тут слід пам'ятати, що небажано закладати суцільним цеглою весь фасад ванни, так як під нею мається зливний отвір і каналізаційні труби, які час від часу забиваються і вимагають проведення чищення або заміни. У такому випадку доведеться ламати і стінку, і покриває її кахель. Для попередження такої ситуації в стінці можна залишити «технологічне» отвір, який забезпечить доступ до елементів каналізації. Якщо ж відкрита «діра» вас не влаштовує, закладіть цю частину фасаду знімним щитом (з ДСП або фанери), який так само можливо облицювати плиткою. До фасадної стінки ванни щит кріпиться на магнітних засувках. І господарські речі так само можна зберігати в просторі під ванною.