Як кріпити статеві дошки. гашене вапно дерев'яної підлоги.

Дерев'яна підлога в будинку - це великий плюс здоров'ю. Щоб підлога була надійним, не скрипів і не деформувався з часом, при монтажі необхідно враховувати не тільки розміри дощок і відстань між балками, а й особливості обробки пиломатеріалу.
Вам знадобиться
  • - гашене вапно, відро, кисть, вода;
  • - дошка статева стандартна;
  • - ножівка, рубанок, молоток;
  • - цвяхи будівельні 40 - 50 мм.
Інструкція
1
На підготовлену балочную обрешітку нанесіть товстий шар вапняної побілки. Для цього скористайтеся пензлем і розчином вапна. Це необхідно для захисту дерева від комах.
2
Виміряйте відстань між балками підлогової конструкції. Якщо відстань між ними не перевищує 80-100 см, то використовуйте статеву дошку товщиною 15 см.
3
Виміряйте довжину для укладки першої дошки . Відміряйте на статевий дошці цю відстань і, скориставшись ножівкою, обріжте зайву довжину. Обов'язково приміряйте першу дошку, і перевірте, чи підходить вона на всіх ділянках статі, пересуваючи і контролюючи можливий зазор у стіни. Зазор не повинен перевищувати 1.0-1.5 см.
4
Ви виготовили шаблон, тепер підготуйте по ньому ще кілька дощок і розкрийте шаром вапна ту сторону, яка буде внизу покриття.
5
Після підготовчого етапу приступайте до безпосереднього кріпленню дощок. Укладання першої дошки повинна відбуватися поперек балочной обрешітки, і так, щоб торець з опуклим пазом був розгорнутий до вас.
6
Після укладання першої дошки через опуклий торець («папка») до опорної балці прибийте її цвяхом. Якщо у вас, за винятком крайніх опорних балок мається дві і більше проміжних, то кріпити статеву дошку по краях не обов'язково. Врахуйте, що капелюшок цвяха повинна повністю ховатися за пазом другий дошки . Наступну дошку потрібно спочатку вставити в паз і простукати по всій довжині торця, для мінімізації щілини між ними.
7
Продовжуйте кріпити статеві дошки по аналогії з найпершої, поки не закриєте весь пол.
8
Якщо остання дошка не підходить по ширині, зробіть завмер необхідної ширини, і, скориставшись ножівкою і рубанком, видаліть зайву частину виробу.
9
Проведіть монтаж плінтуса і обробіть покриття фарбами, лаками або укладіть лінолеум.