Як вивести пічну трубу.

Як правило, дачний будинок обігрівається піччю, яка повинна бути обладнана трубою. Від того, наскільки правильно буде виконаний монтаж такої, залежить ефективність і надійність пічного опалення.
Вам знадобиться
  • - труба;
  • - негорюча обшивка;
  • - керамзит;
  • - картон;
  • - олівець;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Пічну трубу починайте встановлювати після того, як вже побудована піч. Пам'ятайте: пічна труба повинна знаходитися, як мінімум, на відстані 350 мм від бистровозгораемих конструкцій або в 250 мм від захищених від загоряння об'єктів.
2
Ідеальне рішення при виведенні труби - залишити зазор (але є в такому підході невеликий недолік - повітря буде йти в горищне приміщення, а це не завжди бажано). Зважаючи на це, знизу зазор часто закривають декоративною негорючої обшивкою, а зверху - дрібним керамзитом.
3
Пам'ятайте: чим довше пічна труба, тим більше тяга, але при цьому і менше ККД печі. Ось чому при розрахунку довжини пічної труби потрібно знайти «золоту середину», тобто, визначити довжину труби, при якій і тяга буде хорошою, і ККД печі високим.
4
Виводячи трубу крізь дах, дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Насамперед, відстань пічної труби до крокв повинно бути не менше 250 мм (за умови, якщо дах не утеплена). Діаметр отвору в покрівлі повинен відповідати розміру труби, однак при цьому обов'язково враховуйте особливість покрівельного матеріалу. Наприклад, якщо в якості покрівельного матеріалу використовується толь або руберойд (горючий матеріал), зробіть протипожежний зазор. Якщо ж застосовуваний покрівельний матеріал негорючий, то можна обмежитися невеликим зазором.
5
Визначити місце розташування пічної труби допоможе наступний спосіб: навколо труби обмотайте лист щільного картону (намотуйте не туго), після чого картон з контуром труби посуньте вгору і перенесіть цей контур на покрівельний матеріал.
6
Потім, використовуючи спеціальний інструмент, виріжте отвір під пічну трубу в покрівельному матеріалі.
7
Після того як виведіть пічну трубу назовні, приступите до облаштування її випуску: захистіть трубу від дощової вологи, яка стікає по скатної покрівлі, і вологи, що стікає по самій трубі.
Зверніть увагу
Переконайтеся в тому, що пічна труба закріплена якісно!
Корисна порада
Труба печі повинна швидко прогріватися і бути теплоизолированной.