Як чистити кросівки. Як почистити кросівки із замші.

Незважаючи на те, що кросівки є спортивним взуттям, вони користуються великою любов'ю не тільки у професійних спортсменів. Напевно, важко знайти людину, у якої не було б хоча б однієї пари кросівок. Догляд за кросівками залежить, в першу чергу, від того, з якого матеріалу вони виготовлені. Як же чистити кросівки?
Вам знадобиться
  • - стара зубна щітка;
  • - мильний розчин;
  • - засоби для чищення замші, шкіри та нубуку;
  • - газети;
  • - щітка
Інструкція
1
Акуратно змийте бруд з підошви кросівок. Для того щоб витягти забилися в підошви дрібні камені і сміття, можна використовувати стару зубну щітку.
2
Шкіряні кросівки Обробіть забруднені місця вологою губкою з додаванням спеціального шампуню для шкіри. Якщо такого шампуню не виявилося - можна використовувати м'який мильний раствор.Нікогда не стирайте шкіряні кросівки в пральній машині. Не використовуйте засоби, що містять отбелівателі.Просушіте взуття при кімнатній температурі. Нанесіть безбарвне засіб для догляду за шкіряними виробами.
3
Кросівки з синтетичних матеріаловОсторожно очистіть бруд за допомогою м'якої губки. Сильно забруднені кросівки можна випрати в теплій воді з господарським милом. Для видалення стійких забруднень використовуйте м'яку щітку. Ретельно прополощіть і висушіть взуття.
4
Кросівки з текстіляВисушіте кросівки і видаліть забруднення за допомогою м'якої щітки. Виперіть взуття вручну в теплій воді з застосуванням мильного розчину. Ретельно прополощіте.Для видалення плям можна скористатися спеціальними засобами для виведення плям або бензіном.Не періть кросівки їх текстильних матеріалів в пральній машинці і не використовуйте хлорвмісних відбілювачів. Просушіть кросівки при кімнатній температурі і обробіть спеціальними водовідштовхувальними препаратами.
5
Кросівки з нубукаТщательно просушіть взуття і видаліть бруд і пил за допомогою спеціальної щітки. Акуратно потріть місця забруднень каменем для замші або обробіть засобом для чищення. Дайте кроссовкам просохнути. Ще раз обробіть кросівки щіткою, переміщаючи її в одному направленіі.Прі чищення взуття з нубуку використовувати воду вкрай не рекомендується - можна зіпсувати матеріал. Раз на місяць обробляйте кросівки спеціальним влагозащитним засобом.
6
Незалежно від того, з якого матеріалу зроблені ваші кросівки , обов'язково сушіть їх після кожного застосування. Для цього слід витягнути шнурки і устілку - звичайно, якщо вона не приклеєна. Максимально витягніть «язичок» кросівок назовні. Набейте взуття газетами - вони вберуть вологу і допоможуть зберегти форму. Залиште сушитися при кімнатній температуре.Не рекомендується розміщувати взуття в безпосередній близькості від опалювальних приладів або використовувати фен для її сушкі.Регулярно використовуйте спеціальні дезодоранти для взуття - вони запобіжать розмноження бактерій і поява неприємного запаху.