Як виміряти зріст.

Зростання людини залежить від багатьох факторів, найважливіший з яких - спадковість. Правильне харчування, вітаміни і мінерали, певні фізичні навантаження і види спорту, такі як велоїзда, плавання і баскетбол, можуть стимулювати ріст. Вимірювати зріст також потрібно правильно - в певний час і завжди з помічником.
Вам знадобиться
  • Будівельний вимірювальний метр; напарник.
Інструкція
1
Для правильного і точного вимірювання росту не підійде побутова вимірювальна стрічка, яка використовується для заміру тканин і різних матеріалів, начебто клеенок. Вам знадобиться точний будівельний метр, стрічка якого зроблена з твердого металу - стрічка не повинна сильно прогинатися в повітрі.
2
Вимірювати зріст потрібно перебуваючи в приміщенні з нормальною температурою повітря, бажано не нижче + 16 ... + 20 C. Вимірювання проводиться вранці, до обіду, бо в другій половині дня людина «втоптується» за рахунок навантаження на хребці. До пізнього вечора тіло людини зазвичай стає на 2-3 см коротше, ніж в ранковий час. За час сну хребці і м'язи розслаблюються і зростання повертається в норму.
3
При вимірі зростання, ви повинні встати спиною до рівної стіни. На ногах не повинно бути шкарпеток, і тим більше будь-якої взуття. П'яти і шкарпетки слід тримати разом, між ногами не повинно бути відстані. П'яти, максимально опуклі точки сідниць, лопатки і верхня частина голови повинні торкатися стіни. Плечі повинні бути розправлені, груди не впячена, шия повинна бути розташована строго вертикально, без вигинів і сутулості. Голову також не можна опускати, потрібно підняти голову і дивитися прямо перед собою.
4
Ваш напарник повинен зафіксувати верхню точку голови - тім'я, виключаючи волосся, т.к. вони можуть додати ще 1-2 см «візуального» зростання. НА стіні робиться помітка олівцем, після чого відстань строго від підлоги до позначки вимірюється будівельним метром.
Найчастіше зріст людини визначається спадковістю. Однак такі чинники, як повноцінне харчування і заняття спортом можуть впливати на цю величину. Як правильно виміряти свій ріст в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • Будівельний метр, олівець, помічник.
Інструкція
1
Для того щоб правильно заміряти зростання, придбайте твердий будівельний метр (дерев'яний або металевий), який не прогинається в повітрі.
2
Зніміть взуття і встаньте спиною до стіни. З'єднайте шкарпетки і п'яти, розправте плечі, розташуйте шию вертикально, не сутультесь. Не опускайте і не задирайте голову. Притисніть до стіни п'яти, сідниці і лопатки.
3
Зафіксуйте верхню точку голови і зробіть на стіні позначку. Якщо ви не можете зробити це самостійно, попросіть когось допомогти вам. При нанесенні мітки, обов'язково виключіть волосся, так як пишна зачіска здатна додати людині від одного до п'яти сантиметрів зросту.
4
Заміряйте відстань від позначки і до підлоги, використовуючи будівельний метр - ви отримаєте величину, яка є вашим точним ростом.
5
Виміряйте зростання своїх дітей, роблячи позначки на косяку дверей або за допомогою спеціальної стрічки-ростоміра, яка кріпиться до стіни або до косяка. Яскрава стрічка з гарними малюнками і місцем для запису імені дитини і дати вимірювання дуже зручна. Одна сторона такого вимірювача липка, тому прикріпити стрічку на косяк дуже просто. Діти будуть з радістю вимірювати своє зростання.
Зверніть увагу
Для точного вимірювання росту краще робити це вранці, тому що до кінця дня людина трохи зменшується в зростанні внаслідок навантаження на хребет і його стискання. Пізнього вечора людина втрачає близько двох сантиметрів зросту. Під час сну м'язи і хребці відпочивають, відбувається їх розслаблення, і зростання знову повертається до точного значення. Саме тому рекомендується проводити процедуру по вимірюванню зростання безпосередньо після сну.
Корисна порада
Не варто використовувати для вимірювання росту побутову вимірювальну стрічку, так званий портновский сантиметр. Він зручний для вимірювання об'єму грудей, талії або стегон.