Як лікувати зламану ногу.

Якщо у вашій присутності людина, потрапивши в аварію або впавши, скаржиться на сильний біль в нозі, не може нею ворушити, відчуває блювоту, нудоту, у нього холодна, бліда шкіра - швидше за все, він зламав ногу. Зверніть увагу на ногу, вона може бути вивернута неприродним чином, бути коротше іншої ноги, і при цьому деформована. У будь-якому випадку треба відразу викликати швидку допомогу. Деякі ваші дії можуть значно прискорити одужання і полегшити стан хворого.
Інструкція
1
В першу чергу забезпечте нерухомість зламаної ноги, завдяки цьому зменшиться біль і можливість подальшого пошкодження м'яких тканин. Допоможіть постраждалому лягти, підтримуючи його і звертаючись зі травмованої кінцівкою максимально акуратно.
2
Переконайтеся, що перелом закритий. Для цього зріжте або зніміть одяг (спочатку знімайте зі здоровою ноги) і огляньте ногу . Якщо шкіра пошкоджена, спочатку перев'яжіть рану. Ні в якому разі не вправляють уламки кісток в рану, просто накладіть пов'язку з стерильного матеріалу.
3
Вкрийте пов'язку чимось м'яким і накладіть шину. В якості шини візьміть дощечку, пластину фанери, палицю, туго скручений хмиз або очерет і т.д. Якщо вже зовсім нічого немає під руками, прив'яжіть пошкоджену ногу до здорової. Щоб накласти шину, прикладіть її до ноги так, щоб вона охоплювала не лише місце перелому, але і ділянки вище і нижче нього. Бинтом або шматками тканини міцно прив'яжіть шину до неушкодженим частинам ноги.
4
Щоб лікувати перелом стегна, бажано надавати першу допомогу з двома помічниками. При цьому один бере пошкоджену ногу за п'яту і стопу і під час накладення шини трохи підтягує її на себе, а другий помічник тримає потерпілого за тулуб. Ви ж в цей час накладаєте довгу шину, від пахвовій западини до п'яти, і коротку - від паху. Закріпіть їх в 2 місцях на гомілки і в 2-3 місцях на стегні, в одному місці на тулуб.
5
Для накладення шини на гомілку достатньо одного помічника, він буде тягнути на себе пошкоджену ногу , в той час як ви накладаєте і закріплюєте шини (одну з внутрішньої, іншу з зовнішньої сторони).
6
Дайте постраждалому знеболюючий препарат, наприклад, аспірин, анальгін або баралгін до приїзду швидкої допомоги.
7
Щоб процес зрощування кісток йшов швидше, необхідно приймати не тільки призначені лікарем ліки, а й препарати кальцію. Також корисно робити самомасаж вище і нижче гіпсової пов'язки, щоб зняти біль, розсмоктати крововилив і прискорити відновлення функцій зламаної ноги.