Як обробити вагонкою будинок.

Одним з найбільш поширених способів обробки фасаду будинку є обробка вагонкою, будинок при цьому виглядає дуже акуратно і захищений від впливу атмосферних явищ - дощу, вітру, снігу. Вагонка являє собою пластикові дошки зі спеціальними пазами по торцях, які служать для надійного скріплення і фіксації їх між собою в одну площину. Щоб облицювати фасад вагонкою, необхідно добре собі уявляти необхідну послідовність дій.
Вам знадобиться
  • - вагонка, з розрахунку кількості квадратних метрів площі фасаду;
  • - внутрішні і зовнішні профілю + саморізи по дереву довжиною не більше 12-15 мм.
  • - стартовий профіль L;
  • - будівельний рівень або схил;
  • - брус 20? 25 або 25? 25 мм;
  • - ніж, шуруповерт, будівельна волосінь або нитка;
  • - електродриль зі свердлами по бетону;
  • - дюбеля і шурупи довжиною не менше 45 мм;
  • - рулетка.
Інструкція
1
У першу чергу зробіть обрешітку. Для цього по кутах будинку прикрутите вертикально дерев'яні бруси саморізами до стіни, просвердливши попередньо отвори під дюбеля. При монтажі вертикальних брусів скористайтеся будівельним рівнем, щоб виставити їх строго вертикально.
2
Натягніть будівельну волосінь від одного бруса до іншого, щоб бачити відступи для монтажу додаткових вертикальних брусів. Волосінь потрібно натягувати внизу, зверху і посередині вертикальних брусів.
3
Зафіксуйте додаткові вертикальні бруси на стіні, між кутовими на відстані не менше 50 і не більше 1.5 м. По низу і по верху прокладете горизонтальні бруси, прісверлів до них стартові профілю у формі літери «L».
4
Для підвищення довговічності дерев'яних матеріалів покрийте брус шаром вапняного розчину або промажте оліфою.
5
Якщо вам необхідно утеплити фасад, використовуйте листи пінопласту. Для цього після монтажу обрешітки вкладіть відрізані за розміром листи утеплювача між брусами. При цьому врахуйте, якщо товщина утеплювального шару перевищує товщину представлених вище брусів, то застосовуйте готовий брус, товщиною не менше товщини листа пінопласту.
6
Виміряйте відстань стіни по горизонталі, з урахуванням наявності ширини брусків з двох сторін. Почніть монтаж вагонки, починаючи з нижнього стартового профілю. Кожен наступний лист вагонки щільно стикуйте і закріплюйте в брус маленькими саморізами.
7
На відкриті торцеві частини вагонки надіньте профільний зовнішній кут, тоді по завершенню облицювання однієї стіни у вас для наступної вже буде змонтований кут. Продовжіть монтаж вагонки на наступній стіні, таким чином необхідно обробити вагонкою будинок цілком.
8
Для того щоб красиво виділити укіс на дверному або віконному отворі, використовуйте внутрішній профільний кут по краю укосу, а для обробки самої площини укосу, біля самої рами вікна, зафіксуйте стартовий профіль.