Як вибрати банк для депозиту.

Маючи на руках певну суму вільних готівкових грошей, кожен замислюється про способи її збільшення. Деякі інвестують кошти в бізнес, інші купують дорогоцінні метали, а треті відривають депозит у банку. В останньому випадку необхідно ретельно підійти до вибору банку для здійснення вкладу.
Інструкція
1
Визначте термін депозиту. Для цього необхідно проаналізувати своє фінансове становище і з'ясувати, коли вам можуть знадобитися грошові кошти. Після цього визначте час, на який ви покладете внесок у банк: місяць, рік, кілька років. Даний параметр дозволить виділити банки, які надають можливість відрити депозит на обраний термін.
2
Оберіть тип депозиту. В основному всі вклади поділяють на три типи. Класичний депозит забороняє робити додаткові внески і знімати гроші з рахунку. Якщо ви плануєте поповнювати час від часу депозитний рахунок, то виберіть вклад з можливістю довкладення грошей. Деякі депозити дозволяють не тільки вкладати кошти, а й частково знімати певні суми.
3
Проаналізуйте фінансову ситуацію в країні і вирішите, в якій валюті найвигідніше відкривати депозит. Наприклад, якщо очікується зростання євро щодо рубля і долара, то внесок необхідно робити в цій валюті. Деякі банки надають можливість відкрити мультивалютні депозити, в яких можна вільно змінювати валюту грошових коштів усередині рахунку. Це дозволить вам вчасно реагувати на світові тенденції і не бояться знецінення тих чи інших грошей.
4
Визначтеся з банком для депозиту. Для цього необхідно порівняти депозитні умови кредитних організацій і вибрати найбільш оптимальний внесок, який буде відповідати вашим вимоги. Почитайте відгуки про даний банці . Вивчіть новини. Відвідайте спеціальні сайти з рейтингами кредитних організацій.
5
Пам'ятайте, що в РФ працює система страхування вкладів, яка дозволить повернути вкладені кошти на випадок банкрутства або ліквідації банку. При цьому поверненню підлягає лише сума не більше 700 тисяч рублів. Також необхідно відзначити, що якщо банк встановлює високі процентні ставки по депозиту м, то це свідчить про його фінансової нестійкості і нестачі фінансування.
Оформлення вкладу в банківському відділенні - дуже відповідальна справа. Вкладаючи свої кошти, ви повинні бути впевнені в надійності та сумлінності фінансової установи, адже в посткризовий час стан деяких подібних організацій вельми плачевно.
Інструкція
1
У першу чергу ви повинні вирішити, яку суму ви плануєте зберігати в банку. Також варто подумати і про валюті. Визначте термін вкладу . Всі ці критерії напишіть на листку паперу для наочності.
2
Дізнайтеся, які банки є у вашому районі. Запишіть контактні дані (адреса, телефон). Зайдіть на офіційний сайт фінансової установи. Подивіться відгуки про банк, звірте умови вкладів. Отримайте інформацію про сумлінність банку у друзів, знайомих або скориставшись форумом в інтернеті. Всі отримані дані фіксуйте на папері.
3
Чи не акцентуйте свою увагу на обіцяних високих відсотках, адже надійність банку від цього не залежить. До того ж такі вигідні пропозиції можуть навести на думку про ризиковані і протизаконних операцій з грошима з боку банку.
4
Зверніть увагу на норматив достатності власних оборотних коштів банку, тобто на те майно, яке установа використовує в операціях. Цю інформацію ви можете отримати в інтернеті або у фінансових зведеннях.
5
Обов'язково уточніть склад акціонерів, ця інформація повинна бути доступна для клієнтів фінансової установи. Дізнайтеся термін роботи та історію становлення фінансової установи.
6
Якщо банк при відкритті вкладу бере з вас комісію, слід задуматися про надійність такої організації, адже за внесок повинні платити гроші вам, а не ви. Дізнайтеся про можливості дострокового зняття ваших коштів, адже в житті можуть трапитися непередбачені обставини.
7
Після того як ви отримали інформацію, і переконалися в тому, що вас влаштовує фінансова стабільність установи, зверніть увагу на умови вкладу , тобто процентну ставку, термін вкладу і т.д. При підписанні договору уважно прочитайте всі умови, ви можете показати договір досвідченому юристу.