Як розрахувати плитку для кухні.

Ви вирішили зробити облицювання стін кухні керамікою і не знаєте з чого почати? У першу чергу потрібно розрахувати плитку для кухні. Оскільки облицювальні роботи вимагають високого класу точності, слід уважно дотримуватися технологічного процесу.
Вам знадобиться
  • - водяний рівень, а якщо його немає під рукою, то можна використовувати звичайний будівельний рівень;
  • - рулетка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Першим ділом звільніть приміщення від усього зайвого. Бажано прибрати все зі стін, включаючи полки, картини та інше.
2
Перевірте кути ванної кімнати на відповідність вертикальному рівню. У разі відхилення від вертикалі на 0,5-1,0 см на кожен метр висоти, вам буде потрібно попереднє вирівнювання стін. Тому в таких кутах проведіть олівцем вертикальні лінії від підлоги до стелі.
3
Обчислення кількості плиток проводите для кожної стіни окремо. Для цього виміряйте відстань по горизонталі від кута до кута на одній стіні.
4
Після цього заміряйте ширину плитки і додайте до неї 2 (у разі використання хрестових обмежувачів для швів шириною 2 мм) або 3 мм.
5
Розділіть відстань від кута до кута, на стіні, на ширину плитки, з урахуванням шва. Зверніть увагу на залишок. Якщо залишок більше 0,5, то можна розділити його навпіл і отримане відстань буде відстанню відступу від кута стіни для приклеювання першої плитки. Якщо ж залишок менше 0,5, то можна починати клеїти плитку від самого кута. У випадку, якщо у вас залишається зовсім маленький залишок, то додайте одиницю і розділіть на два, а з цілого числа в ряду приберіть одну плитку. Тепер ви знаєте, скільки плитки потрібно на один ряд, з урахуванням різаних шматків.
6
Для того щоб з'ясувати кількість горизонтальних рядів плиток на одній стіні, потрібно виміряти висоту стелі від підлоги і розділити цю відстань на висоту однієї плитки з урахуванням шва, в даному випадку номінал залишку вкаже вам відстань відступу від підлоги.
7
Множте отримані дані, не включаючи залишки. У вас вийшло кількість цілих плиток на одну стіну. У разі розрахунку плиток на стіну з прорізом, враховуйте відстань від кута до отвору, керуючись описаним вище принципом.
8
Після підрахунку кількості цілих плиток на кожній стіні складіть всі дані разом і отримаєте загальне чисто плиток.
9
Розрахунок різаних плиток проводите окремо, враховуючи можливість розрізання плитки на дві частини з використанням кожної з них для наклеювання.