Як вижити при землетрусі.

Природні катаклізми являють собою величезну небезпеку для людини. Такі надзвичайні події як землетрус найбільш небезпечні через свою непередбачуваність. Доведено, що передбачити точну дату такого катаклізму практично не можливо.
Інструкція
1
При виникненні небезпеки землетрусу існує певна послідовність дій, яка допоможе вижити під час катастрофи. Почувши сигнал тривоги, вам необхідно якнайшвидше включити будь-яке джерело передачі сигналу систем масової інформації. Спробуйте налаштуватися на частоту мовлення штабу цивільної оборони, для цього переберіть можливі канали на вашому приймачі. Переконайтеся в серйозності загрози, отримаєте інформацію про поточний стан катастрофи та рекомендації. Оповестіте родичів, сусідів і людей в межах досяжності про надзвичайну ситуацію. Не старайтесь довго пояснювати що відбувається, просто попросите включити радіо. Не витрачаючи час і не створюйте паніку. Особливо оповестіте тих людей, хто знаходитися в дорозі. Намагайтеся себе контролювати і не давати волю своїм емоціям. Не забувайте про час - в ситуації катастрофи кожна секунда може коштувати вам життя.
2
У разі евакуації зберіть всіх, з ким ви проживаєте, і розподіліть обов'язки до її підготовки. Знайдіть сумку або рюкзак і зберіть речі першої необхідності, не забувайте про документи, грошах, цінностях. Також зберіть по можливості консервовані продукти та приготуйте тару з питною водою. В приміщенні відключіть газ, перекрийте воду і закрийте всі двері і вікна. З одягу вам необхідно взяти тільки теплу. Не відмовляйте в допомозі іншим людям, а особливо людям похилого віку та хворим.
3
При виникненні перших поштовхів постарайтеся якомога швидше залишити приміщення. Не замислюйтесь про збереження вашого майна, просто біжіть якнайшвидше з будівлі. Не в якому разі не користуйтеся ліфтом, намагайтеся пересуватися виключно по сходах. Якщо вибратися з приміщення немає можливості або ви просто вирішили залишитися, то встаньте в кут кімнати поруч з несучою стіною і прикрийте голову руками. Переконайтеся, що над вами немає весящих предметів, а по близькості - дзеркал, скла і т.п. Після основного удару, притиснувшись спиною до стіни, залишіть приміщення.
Корисна порада
В процесі евакуації не створюйте тисняви у вузьких коридорах і отворах. Майте при собі портативний радіоприймач, для того що б стежити за подіями після евакуації.