Як перевірити стравохід.

Стравохід - це довга трубка з м'язів, що з'єднує глотку зі шлунком. При захворюваннях стравоходу спостерігаються проблеми при ковтанні, часто пацієнт давиться їжею, відчуває біль і дискомфорт, в деяких випадках відчувається присутність чужорідного тіла. При таких симптомах необхідно звернутися до лікаря гастроентеролога для проведення медичного обстеження.
Вам знадобиться
  • Направлення на обстеження.
Інструкція
1
Вам призначать рентгенографію стравоходу. При звичайному рентгені стравоходу не просвічується, тому вам дадуть випити розчин сульфату барію, який не пропускає рентгенівські промені. На знімку буде видно рельєф стравоходу.
2
Для діагностики захворювань стравоходу нерідко застосовується езофагогастродуоденоскопія. Під час процедури відразу обстежується весь стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка. Вам проведуть місцеву анестезію та оглянуть всі органи за допомогою ендоскопа з підсвічуванням. Зображення проглядається через монітор.
3
При необхідності проведуть біопсію і гістологію. Для цього візьмуть шматочки тканини, і лікар патоморфолог проведе дослідження під мікроскопом. Це обстеження виявляє злоякісні пухлини і дозволяє своєчасно визначити зміни, які передують раку.
4
Також вам можуть призначити ендоскопічну оптичну когерентну томографію. Обстеження проводиться за допомогою ендоскопа з оптичним датчиком, який приймає відображення стравоходу і передає на монітор комп'ютера.
5
Аналіз крові на онкомаркери не завжди дозволяють отримати точний діагноз, так як рак стравоходу характеризується лише підвищенням маркерів CYFRA 21-1, TPA, SCC, а вони присутні в крові тільки у 40-45% хворих і то, коли захворювання зайшло занадто далеко.
6
Комп'ютерна томографія проводиться в тому випадку, якщо попередні методи обстеження не дозволяють поставити точний діагноз. Метод дозволяє всебічно обстежити стравохід, визначити чіткі межі сторонніх включень і поразок.
7
УЗД призначається всім пацієнтам для перегляду структури тканини стравоходу.
8
Езофагоскопія проводиться при підозрі на рак. Всередину стравоходу вводять датчик і оглядають всі стінки, при необхідності за допомогою цього методу беруть матеріал для обстеження не тільки тканин стравоходу, але й близько розташованих лімфатичних вузлів.
9
При проведенні бронхоскопії оглядається весь стравохід, голосові складки, трахея і бронхи.
10
Томографія позитронно-емісійна застосовується для виявлення всіх вогнищевих змін стравоходу. У вену вводять радіоактивну глюкозу, яка відразу ж накопичується в ракових клітинах. За допомогою сканера досліджуються ступінь ураження стравоходу.
11
Остаточний діагноз лікар може поставити тільки в результаті комплексного дослідження.