Як закріпити заголовок в excel. робота з excel створення заголовка.

При створенні електронних таблиць часто буває важливо, щоб заголовки колонок завжди залишалися видно, незалежно від прокрутки сторінки. Однак при великій кількості рядків, які не поміщаються на екрані по вертикалі, заголовки найчастіше виявляються за верхньою кромкою разом з верхньою областю листа. У табличному редакторі Microsoft Office Excel передбачені функції, що дозволяють закріпити будь-яку кількість рядків, виключивши їх з прокручуваному області таблиці.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Якщо потрібно закріпити тільки одну верхній рядок, то перейдіть на вкладку «Вид» в меню табличного редактора і розкрийте випадає "Закріпити області». Він поміщений в групу команд «Вікно» і містить три варіанти «заморожування» осередків. Вам потрібен середній пункт - «Закріпити верхній рядок». Вибором цього рядка ви і завершите процедуру закріплення шапки таблиці.
2
Третій пункт («Закріпити перший стовпець») в цьому випадаючому аналогічним способом відключає прокрутку першої колонки таблиці.
3
Якщо потрібно закріпити не лише одну або кілька верхніх рядків, але ще і деяка кількість стовпців в лівій частині таблиці, то процедура трохи ускладниться. Виділіть найпершу (ліву верхню) комірку прокручуваному області - все, що залишиться лівіше або вище неї буде зафіксовано при прокручуванні документа. Потім у все тому ж випадаючому списку «Закріпити області» на вкладці «Вид» виберіть верхній рядок («Закріпити області»).
4
Використовуйте цей же пункт списку, якщо потрібно закріпити не одну, а кілька верхніх рядків. Для цього дійте так само, як в попередньому кроці, але не залишайте лівіше виділеної комірки жодної колонки. Аналогічним способом закріплюються і кілька колонок у лівого краю таблиці - для цього виділяйте комірку в самому верхньому рядку.
5
Якщо ви помилилися або хочете скасувати зроблену раніше закріплення областей, то допоможе цей же самий, що випадає. Якщо на сторінці таблиці є такий «заморожений» діапазон комірок, то в список додається додатковий пункт - «Зняти закріплення областей».
6
Крім фіксації певної області документа в Excel є можливість розбити лист на кілька фреймів, кожен з яких матиме власну прокрутку. Для поділу таблиці на два вертикальних вікна наведіть курсор на тонку смужку, вміщену над вертикальною смугою прокрутки, між кнопкою зі стрілкою вгору і рядком формул. При цьому курсор змінить свій вигляд - він стане двобічної вертикальної стрілкою. Натисніть ліву кнопку і перетягніть цю смужку вниз до потрібної висоти верхнього фрейма. Аналогічним способом можна розділити таблицю і по вертикалі.