Як зберігати ламінат.

Ламінований паркет або, просто кажучи, ламінат на сьогоднішній день є одним з найбільш затребуваних оздоблювальних матеріалів, які застосовуються при влаштуванні підлог. Ламінат простий у використанні та монтажі, міцний, естетичний, але, разом з тим, вимагає дотримання деяких особливих умов при транспортуванні і зберіганні перед використанням.
Інструкція
1
Перед тим як помістити ламінат на тривале або тимчасове зберігання, огляньте панелі. Відразу ж відберіть ті з них, які з якихось причин опинилися пошкодженими або спочатку дефектними. Не має сенсу зберігати панелі, які згодом все одно будуть відбраковані при монтажі підлог.
2
Перед безпосередньою укладанням ламінат а дайте йому відлежатися не менше двох діб, або навіть довше. Забезпечте в приміщенні, де зберігатимуться панелі, температуру повітря не нижче 18 градусів і вологість в межах 50-60%, але ні в якому разі не вище 75%. Якщо ламінат придбаний в упаковці, залиште її недоторканою до самого використання, це дозволить зберегти робочі якості матеріалу.
3
Виберіть для зберігання ламінат а місце, що виключає проникнення води під плівкове покриття. Переконайтеся, що в місці зберігання панелі не можуть піддатися випадковому механічному впливу від падіння великих предметів. На упаковки з панелями не ставте ніяких інших виробів і не кладіть інших будівельних матеріалів. Особливо уважно поставтеся до схоронності замкових з'єднань, оберігши їх від можливої деформації.
4
Забезпечте необхідний мікроклімат при приміщенні ламінат а на тривале зберігання. Приміщення має бути сухим, досить добре прогрівається і не мають протягом. Зберігати ламінат треба в горизонтальному положенні. Якщо дозволяє площа приміщення, укладіть панелі в його центрі, щоб відстань до стін перевищувало 1 м.
5
Витримайте стабільну кліматичну середу в приміщенні, де передбачається укладання ламінат а, протягом декількох діб. Температура повітря повинна бути вище 18 градусів, вологість не повинна перевищувати 70%. Краще всього, якщо умови зберігання панелей до установки і умови в приміщенні, де ламінат надолужити експлуатувати, збігатимуться.