Як смажити на мангалі.

Мангал являє собою спеціальну жаровню, велику металеву ємність на ніжках з бічними отворами і прорізами для шампурів. Традиційно на мангалі смажать м'ясні шашлики, а також рибу, овочі та гриби.
Інструкція
1
Виберіть правильний мангал. В першу чергу зверніть увагу на товщину металу. Стінка мангала не повинна бути тонше 8 мм. Вибирайте мангал з жаростійкого високосортного металу, інакше вугілля будуть швидко прогорати і їжа почне сохнути зверху і підгорати знизу.
2
Підготуйте новий мангал до першого приготуванню їжі. Ретельно протріть дно і стінки ганчіркою. Покладіть на дно мокру папір і підпаліть її. Накрийте мангал кришкою. Таким чином він очиститься парою. Потім, після того як папір згорить, вичистіть залишки і протріть тканиною.
3
Наповніть мангал дровами. Кращі сорти деревини для приготування їжі - вільха, дуб, осика, виноградна лоза, клен, кизил, вишня. Або насипте деревне вугілля майже до середини стінок мангала.
4
Збризкайте вугілля рідким пальним з розрахунку 60 мл на 400 г вугілля. Тримайте бутель з рідким пальним подалі від вогню. Підпаліть вугілля знизу. Краще, якщо він буде складний у вигляді піраміди.Развесті вогонь можна також за допомогою спеціального вогнища для вугілля. Він являє собою циліндр з отворами. Якщо такого вогнища у вас немає, зробіть його з великої консервної банки. Зріжте дно і кришку, в стінці виріжте отвори. Поставте вогнище на дно мангала, заповніть його папером і вугіллям, а потім підпаліть через отвір. Через 10-15 хвилин вогонь розгориться, і вогнище можна буде прибрати.
5
Перевірте температуру, перш ніж готувати їжу. Потримайте руку над тліючим вугіллям і підрахуйте, як скоро вам стане гаряче. Якщо долоня не терпить навіть 1 с, то температру дуже висока, близько 350 ° С, 2 с - приблизно 280-350 ° С, 3 с - 250-280 ° С, 4 с - 200-250 ° С, 5 с і більше - дуже низька температура, близько 150 ° С. Готуйте яловичину при високій температурі, а свинину, птицю, рибу та овочі - при середній.
6
Зменшіть температуру, якщо вона вища необхідної для смаження. Відокремте для цього вугілля один від одного, розподіліть їх по мангалу. Закрийте отвори для подачі повітря. Для збільшення температури вугілля складіть щільніше. У разі якщо температура вугілля підходяща, але вогонь ще горить, тушкуйте його, закривши всі отвори і накривши мангал кришкою.
7
Розкладайте підготовлені продукти на решітці або нанизуйте маленькими порціями на шампури на невеликій відстані один від одного. Шматочки не повинні звисати і бовтатися. Покладіть шампури на мангалі щільно один до одного на відстані не менше 15 см над вугіллям. Кілька разів в процесі смаження перевертайте решітку і шампури. Поливайте шматочки утворюється соком, водою з лимоном або маринадом. Слідкуйте, щоб шашлик не підгорів і не пересушити. Трохи надріжте шматочок, щоб перевірити його готовність.