Як в'язати перлову гумку. прості ажурні візерунки спицями.

Сьогодні набув великої популярності хенд мейд. Це поширюється і на в'язані речі, виготовлені самостійно, вручну. Ті, хто захопився в'язанням недавно, іноді не відразу можуть розібратися, як в'язати перлову гумку. Насправді під цією назвою в різних джерелах зустрічається багато варіантів різних гумок.
Вам знадобиться
  • - 2 спиці;
  • - нитки для в'язання.
Інструкція
1
Перший варіант. Наберіть непарна кількість петель. Зв'яжіть перший ряд, використовуючи тільки лицьові петлі. У другому ряду чергуйте лицьові і виворітні петлі. Продовжуйте в'язати далі по черзі перший і другий ряди.
2
Другий варіант. Наберіть парна кількість (кратне двом) петель, плюс додайте дві кромочні петлі. Перший і всі наступні непарні ряди виконуються наступним чином. Виконайте одну лицьову петлю і один накид. Далі перезніміть без пров'язування на праву спицю одну петлю. Для цього введіть спицю в середину петлі справа наліво, робоча нитка при цьому знаходиться за петлею. Другий і всі наступні непарні ряди в'яжуться наступним чином. Петлю, в попередньому ряду не Провязав, зв'яжіть разом з накидом лицьовій, одна петля виворітна.
3
Третій варіант. Наберіть парна кількість петель (наприклад 24). Зв'яжіть перший ряд. Для цього виконайте одну лицьову петлю, далі один накид, потім одну петлю НЕ провязивая зняти на праву спицю. Продовжуйте так в'язати до кінця всього ряду. Пров'яжіть другий ряд. Для цього виконайте один накид, далі зніміть НЕ провязивая одну петлю з накидом на праву спицю. Продовжуйте так в'язати до кінця всього ряду.
4
Пров'яжіть третій ряд. Для цього виконайте одну лицьову петлю, далі один накид, потім зніміть НЕ провязивая одну петлю з двома накидами на праву спицю. Продовжуйте так в'язати до кінця всього ряду. Виконайте четвертий ряд. Для цього пров'яжіть одну петлю з двома накидами разом з лицьового, потім виконайте одну виворітну петлю. Продовжуйте так в'язати до кінця всього ряду. Пров'яжіть п'ятий ряд. Для цього повторіть малюнок з першого ряду. Далі всі ряди повторюйте заново по порядку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j9QOr9q7O8E
Корисна порада
Всі ці способи передбачають різні малюнки. В книгах і журналах з в'язання також можна зустріти різні зразки під однією назвою «перлова гумка». Тому слід бути дуже уважними, щоб вибрати саме той варіант, який необхідний саме вам.