Як укласти плитку самостійно.

Сучасна кахельна плитка відрізняється багатством забарвлень і високою якістю. Вирішивши укласти кахель в кухні або ванній кімнаті, ви можете скористатися послугами майстра, але цю роботу цілком можна виконати і самостійно.
Інструкція
1
Для початку розрахуйте кількість плитки. Подивіться в магазині її розміри, виберіть той, що вам подобається. Будинку за допомогою сантиметра або рулетки визначте, скільки горизонтальних і вертикальних рядів вам буде потрібно укласти. Потім, виходячи з кількості плиток в ряду, підрахуйте їх точну кількість із запасом у кілька штук.
2
Крім плитки вам знадобиться клей. Найпростіше скористатися спеціальним сухим складом, його можна придбати в магазинах будівельних матеріалів. Розведіть склад водою, він буде готовий до застосування через кілька хвилин і збереже свої властивості протягом 5-8 годин. Інструкція з розведення надрукована на упаковці. Витрата становить приблизно 1-1,5 кг на квадратний метр при товщині шару клею в 1 мм. При збільшенні товщини шару клею пропорційно збільшується і його витрата.
3
Перед укладанням плитки ретельно підготуйте поверхню стіни. Вона повинна бути рівною і сухою, без перекосів. Приготуйте пластмасові хрестики, за допомогою яких ви будете витримувати між плитками однакові зазори.
4
Плитку перед початком укладання замочіть у воді на вісім-десять годин для кращого зчеплення. Проконтролюйте за допомогою схилу вертикальність стін - якщо вони нерівні, ряди плитки можуть поступово зміщуватися. У тому випадку, якщо відхилення стін невелике, в межах декількох міліметрів, ви можете компенсувати його невеликим збільшенням або зменшенням товщини крайніх вертикальних швів. Якщо відхилення більше, заздалегідь вирівняйте стіни. Важливо, щоб стики стін були абсолютно вертикальні.
5
Укладання кахельної плитки починається з нижнього ряду. Якщо ви плануєте надалі укласти плитку і на підлогу, необхідно підняти перший ряд на 1-1,5 см. Для цього скористайтеся дерев'яною рейкою. Клей наноситься на стіну зубчатою теркою рівним шаром товщиною 1-2 мм. Чи не промазуйте клеєм відразу велику ділянку стіни - досить заґрунтувати пару рядів.
6
Промазавши стіну, візьміть плитку і нанесіть на неї шар клею такої ж товщини (1-2 мм). Акуратно прикладіть плитку до стіни і осадіть дерев'яним бруском або гумовою киянкою. Видавлені надлишки клею видаліть. Покладіть поруч другу плитку, для контролю товщини швів вставте між плитками пластмасові хрестики. Укладаючи плитку, уважно стежте за вертикальними і горизонтальними швів. Кутові шви повинні мати товщину близько 8 мм.
7
У процесі укладання вам напевно доведеться різати плитку. Для цього використовуються спеціальні різаки, але можна скористатися й звичайним алмазним склорізом. Відзначте олівцем лінію, потім прикладіть лінійку і одним сильним рухом проведіть по лінії склорізом. Після цього візьміть плитку за краї і переломити її об край столу.
8
Шви між плитками затирайте після повного затвердіння клею і видалення хрестиків. Склад для затирання наносите гумовим шпателем, надлишки видаляйте ним же. Залишки періть вологою губкою. Всі сліди складу необхідно видалити з плитки до його затвердіння, в іншому випадку пізніше ви можете пошкодити декоративну поверхню.
Укладання плитки не є складним завданням. Проте варто врахувати, що в цій справі є свої хитрощі. Складність роботи повністю залежить від поверхні, на яку буде виконуватися укладка. Якщо ж поверхня не підготувати до укладання, то плитка може через деякий час відвалитися.
Інструкція
1
Для початку займіться поверхнею стіни. Зробіть її ідеально рівною. Після цього на всю поверхню нанесіть ризики, глибина яких повинна бути менше 5 міліметрів. Справа в тому, що розчин на рифленої поверхні тримається набагато краще. Щоб запобігти появі грибка і цвілі, обробіть поверхню антигрибковою складом. Також для цієї мети може бути використана звичайна грунтовка.
2
Після того, як ви зробили стіни рівними і завдали ризики, можете переходити безпосередньо до кладки плитки. Заздалегідь її замочіть у воді мінімум на годину. Стіни також рекомендується змочити обприскувачем для кращого зчеплення клею з поверхнею. Особливу увагу приділіть зазорам. Встановлювати їх краще всього за допомогою спеціальних хрестиків. Вони продаються практично в будь-якому будівельному магазині. Вибирати обмежувачі, необхідно виходячи з того, які зазори ви хочете бачити у себе на плитці. Найчастіше в житловій квартирі роблять зазори не більше 4 міліметрів. У ванній кімнаті класти плитку найкраще від середини поверхні. Не забувайте про те, що плитку потрібно закуповувати з 5% запасом на підріз.
3
Якщо ви вирішили провести укладання плитки на кухні, то вчіть, видимий край плитку повинен знаходитися в керамічному покритті. Після того, як ви завершили укладку, дайте розчину підсохнути кілька годин. Потім можете приступати до затірки. Затірку наносите круговими рухами перпендикулярно швах. Після цього затирати необхідно поздовжньо швах. Тим самим надається гарний дизайн поверхні. Купуйте затірку, яка трохи світліше самої плитки. Врахуйте, якщо затирка і плитка мають однаковий тон, то поверхня буде просто зливатися. Затирці також необхідно дати час для повного висихання. Після цього можна вологою ганчірочкою протерти всю плитку від розлучень.