Як посадити молочай. молочай Як отсодіть.

Існує величезна кількість різноманітних сортів і видів молочаю, одні схожі на кактуси, інші у вигляді дерев або чагарників. Одні колючі з наявністю рясних квітів, інші зовсім гладкі і лише іноді дають колір. Але схожість у всіх різновидів одна - отруйна молочко, яке виступає при найменшому пошкодженні аркуша або ствола. Так як же виростити молочай?
Інструкція
1
Щоб отримати насіння для розмноження даного виду рослини, необхідно поставити поруч кілька горщиків з молочаєм, так як він не здатний до самооплодотворению. Якщо ви збираєтеся розводити молочай в домашніх умовах, виберіть йому таке місце, куди будуть діставати сонячні промені (на підвіконня). Але в цьому випадку потрібно пам'ятати, що багато видів молочаю зі строкатими і світлими листям бояться сонячних променів, вони обпалюють листя. А вертикальні і деревовидні сорти воліють, щоб сонячне світло падало на них зверху (це може бути веранда або кімната з стельовим вікном). Взимку забезпечте рослина додатковим освітленням за допомогою ламп денного світла.
2
Грунт для посадки молочаю повинна бути повітропроникною і складатися з однієї частини листової землі, двох частин піску і однієї частини деревного вугілля. Висаджувати молочай можна як за допомогою насіння, так і стебловими живцями, зрізаними з дорослої рослини навесні або влітку. Зріз живця присипте порошком деревного вугілля і залиште на один-два дні для подвяливания.
3
Потім посадите держак в підготовлений горщик з хорошим шаром дренажу і грунтової сумішшю. Ретельно полийте, вкорінення відбувається протягом півтора місяців при оптимальній температурі повітря - 22 градуси. У період росту, молочай вимагає помірного поливу теплою і відстояною водою, але тільки після повного висихання землі. Слідкуйте за тим, щоб вода не застоювалася в горщику. Взимку зведіть поливи до мінімуму - два рази на місяць буде цілком достатньо.
4
Пересаджувати молочай слід один раз на рік - навесні, особливо молоді і швидкозростаючі рослини. У період цвітіння і швидкого зростання, підгодовуйте кожні два тижні кімнатного улюбленця спеціальним добривом, призначеним для домашніх рослин. Для НЕ квітучих сортів молочаю можете використовувати добриво для кактусів.
Молочай - невибаглива декоративна рослина, що не потребує особливого догляду. Молочай може досягати значної висоти і володіє гострими колючками, тому при пересадці потрібно дотримуватися деякі рекомендації.
Вам знадобиться
  • - горщик
  • - грунт для кактусових рослин
  • - дренаж
  • - вода
  • - марганцівка
  • - товсті рукавички або рукавиці
  • - матеріал для огортання рослини
Інструкція
1
Пересаджувати молочай найкраще навесні або раннім літом, коли починається вегетативний період. Молоді рослини - один раз на рік, дорослі - раз на 2-3 роки. Перед пересадкою молочай потрібно полити. Земля розм'якне і буде простіше вийняти рослину.
2
У новий горщик покладіть дренаж. Для цього підійдуть великі камені. Вони обтяжать горщик і не дадуть йому впасти. Коренева система молочаю розвивається близько до поверхні, і при достатній висоті рослина може завалитися. Враховуючи особливості розвитку кореневої системи, краще вибрати широкий плоский горщик. У великому глибокому горщику молочай почне сильно тягнутися вгору.
3
Насипте трохи грунту, підходящого для кактусових рослин, залишивши поглиблення для коренів. Грунт можна підготувати самостійно. Змішайте в рівних частинах пісок, дерен, торф, листову землю і цегляну крихту. Головна умова - хороша повітропроникність. Для запобігання захворювань додайте деревне вугілля.
4
Оберніть молочай товстої тканиною або цупким папером, намагаючись не пошкодити відростки і колючки. Надіньте щільні рукавички, трохи розкопати верхній шар землі і постарайтеся взятися за нижню частину стовбура, де немає колючок. З чийсь допомогою, трохи розворушивши грунт, витягнете рослина з горщика. Якщо не виходить, то можна акуратно покласти молочай набік і через дренажний отвір горщика виштовхнути земляний кому паличкою.
5
Звільніть коріння від старого грунту і помістіть рослина в новий горщик. Заповніть місце, що залишилося новим грунтом, притримуючи рослина за основу. Можна додатково зміцнити стовбур, обклавши його камінчиками. Це знизить ризик падіння.
6
Перед поливом кілька днів почекайте, коріння потрібно прижитися. В воду для поливу додайте трохи марганцівки, вона сприяє кращому укоріненню.
Зверніть увагу
Молочай - отруйна рослина! При найменших пошкодженнях починає виділятися молочний сік, який може викликати серйозні опіки слизових оболонок. Тому обов'язково захищайте свої руки і забезпечте сама рослина від травм. Виключіть присутність дітей і домашніх тварин.
Корисна порада
Якщо при пересадці трохи прикопати підставу стовбура, то через деякий час з'являться бічні відростки. Рослина буде більш кущистим і менше витягнеться у висоту.