Як написати статтю грамотно.

Стаття - коротке повідомлення на задану тему. Її мета - викласти інформацію в стислій формі, дати читачеві загальне уявлення про обговорюваний питанні. У цій формі пишеться велика частина повідомлень в блогах і журналах, тому вміння грамотно писати статті стало майже рівнозначно знанню комп'ютера.
Інструкція
1
Якщо у вас немає досвіду з написання статей, складіть план, хоча б з чотирьох-п'яти рядків. На кожній ви будете викладати один з тез статті. Кожна теза міститиме абзац в три-чотири пропозиції. Якщо необхідно вмістити більшу кількість пропозицій, розбийте їх на два або більше абзаців.
2
Використовуйте прості пропозиції, складні розбивайте на частини. Уникайте причетних і дієприкметникових оборотів. Уникайте наукових термінів, за винятком статей на професійну або близьку до цього тему. Але навіть у цьому випадку пояснюйте значення терміна на пальцях. Намагайтеся наблизити стиль своєї статті до розмовного. Незрозуміла мова відлякає читача, він просто піде з вашої сторінки.
3
Не намагайтеся осягнути неосяжне. Якщо пишете про розведення троянд в кімнатних умовах, забудьте про шкідників садових культур, неважливо, що троянди складаються з цими культурами у родинних стосунках. Зосередьтеся тільки на вибраній темі.
4
Обмежте себе в обсязі. Попередньо наберіть її в текстовому редакторі і переконайтеся, що вона уміщається на одній сторінці (12-м кеглем) і не перевищує 4000 знаків з пробілами. Більший обсяг інформації читача отпугнет.Еслі тема досить широка, розбийте її на дві або більше частин. При публікації вставляйте посилання на наступні і попередні статті. Так ви зможете не тільки зберегти інтерес читача, а й створити інтригу навколо своєї роботи.
5
Гумор цілком допустимо, особливо якщо ви пишете статтю для власного блогу. Але жарт повинна бути зрозуміла більшості читачів, не повинно виникнути відчуття, що ви звеличували над своєю аудиторією. Спілкування має відбуватися на рівних, нехай навіть ваші співрозмовники не можуть вам відповісти.
6
Займенник першої особи - найнебезпечніше. Вести мову від власного обличчя можна для себе, але заборонено, якщо цього не хоче ваш замовник. В такому випадку власні висловлювання можна закамуфлювати такими формулюваннями: «ваш покірний слуга», «автор». Випадки, що сталися з вами особисто, викладайте абстрактно: «припустимо таку ситуацію ...», «уявимо, що ...» Спосіб завжди найдется.Еще цікавіше для читача буде представити себе на вашому місці. Інакше кажучи, викладаючи обставини, замініть займенник «я» на «ви». Читач сприйме умови власними очима і краще зрозуміє вас.