Як лікувати алергічний кон'юнктивіт.

Кон'юнктивіт - це запалення зовнішньої слизової оболонки очей, що покриває склеру і внутрішню поверхню століття. Найчастіше зустрічаються три види кон'юнктивіту: вірусний, бактеріальний і алергічний. Алергічний кон'юнктивіт розвивається за механізмом гіперчутливості негайного типу, тобто симптоми з'являються одразу після контакту з речовиною, що викликає алергію. Причиною його виникнення можуть бути різні бактерії, віруси, лікарські та косметичні засоби, предмети побутової хімії.
Інструкція
1
Якщо ви зможете самостійно визначити алергени, що викликали кон'юнктивіт, тоді ваш стан після виключення контакту з такими істотно покращиться. Якщо ж визначити їх дуже складно, вам необхідно звернутися за допомогою до офтальмолога.
2
Пам'ятайте, що починати лікування потрібно тільки після остаточного встановлення діагнозу і підтвердження алергічної природи кон'юнктивіту. В іншому випадку воно не буде мати потрібного ефекту, може сприяти прогресуванню запалення, а також розвитку ускладнень.
3
В середньому лікування алергічного кон'юктівіта займає близько десяти-чотирнадцяти днів. Правильно підібрана терапія дозволить вам повністю позбутися всіх симптомів. При легкій формі захворювання буває достатньо застосування холодних компресів, штучної сльози і очних крапель.
4
У більш важкому випадку лікар призначить вам нестероїдні протизапальні препарати. Деяким пацієнтам з постійним алергічним кон'юнктивітом також виписують стероїдні краплі для очей. Крім того, для лікування захворювання застосовують комбіновані очні краплі «Офтальмоферон», що містять димедрол, метацель і інтерферон альфа-2.
5
Якщо ж ви маєте намір проводити лікування самостійно, тоді візьміть до відома, що навіть якщо симптоми кон'юнктивіту виявляються тільки в одному оці, закопувати спеціальними краплями потрібно обидва. Починайте закопувати краплі зі здорового ока. Намагайтеся не торкатися піпеткою очей і не лізти в них брудними руками.
6
Ні в якому разі не накладайте пов'язку на хворе око, інакше ви створите для мікробів сприятливі умови для розмноження, тоді інфекція має можливість перейти на очну рогову оболонку.
7
Не займайтеся самолікуванням, в іншому випадку воно може привести до згубних наслідків.