Як відновити емаль плити. Як встановити обгорілу емаль на електроплиті.

Кухонна плита кожен день піддається впливу високих температур, на неї потрапляють гарячі краплі різних продуктів, а після приготування плиту ретельно відмивають різними миючими хімічними та абразивними засобами. Не дивно, що емаль, якою покрита кухонна плита, часто псується, з'являються тріщини і відколи. Виглядає непривабливо, а викинути шкода, адже незважаючи на непривабливий зовнішній вигляд, працює плита добре. Єдиним виходом залишається відновити емаль плити.
Вам знадобиться
  • - ацетон або будь-яке інше засіб для знежирення поверхні;
  • - термостійка емаль;
  • - малярський скотч.
Інструкція
1
Ретельно очистіть і знежирте ацетоном, або будь-яким іншим засобом поверхню плити з подряпиною або сколом, яку необхідно відновити. Видаліть залишки жиру, солі, масла, іржі та інші забруднення. Перед фарбуванням плита повинна бути сухою, чистою і обов'язково остигнула.
2
Обклейте подряпину малярським скотчем так, щоб залишався невеликий запас непошкодженою поверхні.
3
Нанесіть емаль на поверхню тонким шаром і дайте висохнути. Добре, якщо емаль буде продаватися в аерозольних балончиках. Це забезпечить більш рівномірне покриття. Перед використанням такої емалі балончик попередньо струсіть, щоб уникнути осаду, який може бути на дні. При відсутності таких можна скористатися емаль ю зі спеціальним пензликом або валиком. Перевагою її є більш тривалий термін зберігання, на відміну від аерозольних емалей.
4
Зачекайте, поки емаль висохне і при необхідності нанесіть повторно ще один шар. Щоб відновлена ділянка плити не виділявся помітним плямою, наносите емаль тонким шаром 2-3 рази. Тоді відреставрований ділянка буде менш помітним.
Зверніть увагу
Вибираючи емаль для кухонної плити в магазині, пам'ятайте, що вона обов'язково повинна бути термостійкої, так як буде піддаватися впливам високих температур до 600? та інших агресивних факторів. Звичайна емаль під таким впливом швидко потріскається і почне відпадати. Термостійка ж емаль не тільки не втратить своїх властивостей, а й зовнішній вигляд і колір її залишаться незмінними навіть після багаторазового використання.
Корисна порада
У продажу продається велика кількість термостійких емалей різних кольорів і відтінків, що мають глянцеві або матові властивості. Щоб не помилитися у виборі, візьміть з дому невелику деталь своєї плити і скористайтеся таблицею кольорів.