Як утеплити мансандра.

Мансарда - це горищний поверх під скатної дахом. Раніше в мансардах жили люди творчих професій: художники, скульптори, письменники. Зараз жити в таких приміщеннях стало престижно і модно, якщо мансарда якісно побудована і добре утеплена.
Вам знадобиться
  • - утеплювач: мінеральна вата, тонкий утеплювач або екструдований пінополістирол;
  • - алюмінієва фольга або будь-який інший вологоізолюючий матеріал;
  • - скоби для кріплення панелей;
  • - оцинковані або нержавіючі цвяхи, або шурупи з великими капелюшками
  • - молоток.
Інструкція
1
Для початку виберіть утеплювач. Щоб це зробити, необхідно врахувати кілька факторів: відповідність утеплювача кліматичній зоні, в якій проживаєте. Вибір матеріалу і способу кріплення залежить від типу крокв, який використаний в будівництві: при нерівномірному розташуванні крокв виберіть мінеральну вату або тонкий утеплювач, при звичайному розташуванні крокв - екструдований пінополістирол.
2
Якщо необхідно додатковий простір, вибирайте більш тонкий тип утеплювача. Зробіть вибір на користь внутрішнього або зовнішнього способу утеплення.
3
Підготуйте мансарду до утеплення. Для цього ретельно перевірте стан всіх елементів конструкції і виправте неполадки, бо після закріплення утеплювача це неможливо буде зробити. Якщо ви вибрали мінеральну вату як утеплювач, використовуйте алюмінієву фольгу або інші вологоізолюючі. Перед установкою вати прикріпіть їх з опалюваної боку приміщення.
4
При виборі як утеплювач мінеральної вати, розріжте панелі на трикутники для більш зручної установки їх між кроквами. Покладіть перший шар утеплювача. Для цього вставте вату між кроквами, щоб вийшов прямокутник з двох трикутних шматків.
5
Для другого шару встановіть спеціальні скоби для кріплення панелей з мінеральної вати на відстані 59 см один від одного. Встановіть плити з вати одну на іншу за допомогою цих кріплень.
6
Екструдований пінополістирол можна встановити за допомогою цвяхів і скоб. Першим способом прикріпіть панелі цвяхами до крокв через 30 см один від іншого. Використовуючи другий спосіб, закріпіть скоби до крокв цвяхами і вставте панель. Другу панель помістіть в паз першої, прикріпіть на панель скобу і прибийте її.
Зверніть увагу
При утепленні обов'язково залиште зазор між панелями і покрівлею, щоб уникнути концентрації конденсату, який невдовзі може призвести до гниття несучих конструкцій мансарди.
Корисна порада
Якщо при утепленні пінополістиролом відстань між кроквами занадто велике, прибийте між ними бруски, до яких і кріпите панелі.