Як вирощувати ріпу.

Вживання ріпи відмінно захистить ваш організм від різних інфекцій і замінить вам багато ліків, адже в ній міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів, кератину і ефірних масел. А страви, приготовані з неї, підійдуть і припадуть до смаку навіть вередунам.
Вам знадобиться
  • - мінеральне добриво;
  • - марганцівка;
  • - насіння ріпи;
  • - зола.
Інструкція
1
Для вирощування ріпи добре підійде супіщаних і легка суглинних грунт середньої кислотності. Якщо в грунті мало поживних речовин, то внесіть мінеральні добрива при весняній перекопуванні ділянки. За кілька днів до посадки обробіть землю водою, змішаної з марганцівкою з розрахунку 1 г на відро води.
2
Ретельно розпушіть землю, зробіть борозенки глибиною 1-1,5 см і покладіть в них жмені насіння, що складаються з 2-3 штук. Відстань між борознами повинно бути не менше 20 см, а між жменями насіння не менше 10 см. Через кілька днів, коли з'являться сходи, прорідити їх, прибравши найслабші.
3
Раз-два на тиждень поливайте ріпу з лійки. У початковій стадії росту досить 8 літрів води на один квадратний метр, в період активного росту кількість води збільшите до 12 літрів. Щотижня рихлите грунт, після чого посипайте її золою. Це допоможе вберегти врожай від шкідливих комах, зберегти тепло і вологу і запобігти появі бур'янів.
4
Якщо ви хочете отримати урожай літом, то висаджуйте ріпу в перших числах травня. Для зимового зберігання підійде ріпа, висаджена в перших числах липня. Знімайте урожай, коли розмір коренеплоду досягне 5-7 см. Повсюдний збір врожаю можна відкласти до перших заморозків. Зберігайте ріпу в ящиках або мішках, заповнених піском. Для кращого зберігання у коренеплоду повинна бути відрізана бадилля.
Зверніть увагу
Перед посадкою ріпи НЕ обробляйте грунт гноєм - це добриво погано позначиться на зростанні і якості коренеплоду.
Корисна порада
Якщо на вашій ділянці кислий грунт, то для зменшення кислотності обробіть її вапном. Підвищити кислотність можна водою, змішаної з оцтом або лимонним соком (кілька крапель на відро води) .Определіть кислотність грунту можна за допомогою лакмусового папірця.